شورای شهرصفحه اصلی

اخطار چمران به شهرداری: گفتیم که قفل‌ها را باز کنید اما نگفتیم که خلاف‌ها را رسمی کنید!/اگر جلوی کار گرفته نشود به مراجع قضایی منعکس می کنیم

رئیس شورای شهر تهران نسبت به تفاهم نامه جدید شهرسازی هشدار داد و گفت: در صورت ادامه روند، موضوع را به مراجع قضایی اعلام می کنیم.

به گزارش شوراآنلاین، مهدی چمران صبح امروز در صحن علنی شورای شهر تهران با اشاره به تفاهم نامه شهرداری در حوزه شهرسازی گفت: یک تفاهم نامه در حوزه مباحث شهرسازی امضا شده که متن آن قوانین شهرسازی است و کار معاونین شهردار نیست چرا که این مسائل باید در شورای عالی شهرسازی، کمیسیون ماده ۵ و شورای شهر تصویب شود و قطعا اگر جلوی آن گرفته نشود به مراجع قضایی منعکس می شود.

وی افزود: این نمی شود که ما در اینجا تصویب کنیم که پول قطع درخت باید به یک حساب خاص واریز شود اما در آن تفاهم نامه بگویند که پول را به خزانه بریزید و مثلا شهرداری های مناطق آن را بردارند ، این نمی شود و خلاف قانون است و اصلا چه کسی گفته این انجام شود و سریع و زود آن را جمع کنید وگرنه برای ما و شهرداری مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

چمران با بیان اینکه نامه ای به شهردار تهران نوشته و به آن ها توضیح داده‌ام، گفت: یک نامه دیگر هم آماده کرده ام و ما گفتیم که قفل و بست ها را باز کنید اما نگفتیم که همه خلاف ها را رسمی کنید و این درست و صحیح نیست و باید به قاموس شهر که همان طرح تفصیلی است و جان کندیم تا تدوین شد پایبند باشیم وگرنه سنگ روی سنگ بند نمی شود و هیچ کس نمی تواند شهر را کنترل کند و اگر هر خلافی را بپذیریم، راه بی قانونی باز می شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: هشدار و اخطار می دهم در صورت ادامه این روند به مراجع قضایی آن را منعکس و اعلام می‌کنم، تصریح کرد: معاون شهرسازی که بنیان گذار این کار بود در جلسه امروز حاضر نیست اما بگویم معاونان شهرداری که آن را امضا کردند این کار خارج از وظایف آن ها و قانون است و قانونا کسانی که آن را امضا کردند ریش شان گیر است و زمانی به سراغ شان می آیند و این کار باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه ما در مورد باغات هنوز قوانین گذشته را ملاک قرار می دهیم زیرا هنوز قانون جدیدی را تصویب نکردیم یا در خصوص پروانه ها به دلیل آنکه روند طولانی است موضوع کاهش زمان و نه حذف اصول اساسی را مد نظر قرار می دهیم، گفت: این ۱۰ نفر که این تفاهم نامه را امضا کردند، بر چه اساس و مبنایی امضا کردند؟ و امید است هر سه دستورالعمل را سریع تر پس بگیرند تا جلوی ضرر و زیان گرفته شود چرا که ممکن است بر این اساس یکی در یک محله بتواند هر کاری انجام دهد و همسایه اش نتواند و این سبب می شود که بگویند به شهرداری پول داده است و جایگاه مدیریت شهری را پیش مردم خراب می کنند.

به گزارش ایسنا، به تازگی صورتجلسه‌ای با امضای چهار معاون شهردار تهران و چند تن از مدیران، منتشر شده که نشان از تفاهماتی در حوزه شهرسازی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا