اجتماعی و فرهنگی

به همت سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۱ برگزار شد: آیین افتتاح مرکز تسهیل و توسعه کسب و کار منطقه ۱۱

چهارمین مرکز تسهیل و توسعه کسب و کار منطقه ۱۱ با عنوان “مرکز جهش ” در آستانه ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) افتتاح شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ، احمد احمدی صدر مدیرعامل این سازمان با اشاره به اینکه این مرکز چهارمین مرکز تسهیل و توسعه کسب و کار و نخستین مرکز جهش است گفت : مراکز جهش بیشتر برای صاحبان مشاغل سیار و بی کانون مانند کارگران فصلی و ساختمانی که در چهارراه ها جویای کار هستند، ارائه خدمت می نمایند.

احمدی صدر با تاکید بر اینکه مراکز تسهیل توسعه بر حفظ کرامت انسانی این افراد استوار است افزود : شهرداری تهران در قبال همه شهروندان مسئول است و و باید از ظرفیت های پایتخت برای ایجاد اشتغال پایدار بیش از پیش، با استفاده از ابزار مانع زدایی، اقدام نماییم.

احمدی صدر در پایان با تقدیر از همکاری مجاهدانه شهرداری منطقه ۱۱ برای تسهیل گری در امر اشتغال تقدیر و خاطر نشان کرد: امیدواریم ، با همت و تجمیع ظرفیتها و تسهیل گری ، شاهد راه اندازی مراکزی در سایر مناطق شهرداری تهران نیز باشیم.

سید محمد موسوی شهردار منطقه ۱۱ نیز در این آیین افتتاح این مرکز گفت : امروزه موضوع اشتغال و کارآفرینی و پرداختن به موضوعات اقتصادی از تاکیدات مقام معظم رهبری است و در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر عدالت کار آفرینی و رونق تولید تاکید شده است و این مراکز نیز در همین راستا به بهره برداری می رسند.

موسوی با اشاره به اقدامات مرکز جهش در منطقه ۱۱ تصریح کرد : شناسایی و جذب افراد جویای کار، تشکیل بانک اطلاعاتی برای آنان و معرفی این افراد به استارتاپها و بازارکار از اقدامات مهم این مرکز است.

وی مرکز تسهیل و توسعه کسب و کار را یک مرکز فرامنطقه ای خواند و ابراز امیدواری کرد که خدمات این مرکز می تواند سراسر پایتخت ارائه خدمت کند.

در پایان این مراسم نیز سوده نجفی عضو شورای شهر تهران ضمن افتتاح مرکز تسهیل و توسعه کسب و کار از نزدیک با روند جذب و ارائه خدمت به کارگران و معرفی آنان به کارفرمایان آشنا شد و یکی از ارکان اصلی پیشگیری از آسیب های اجتماعی را ترویج رویکرد کارآفرینی اجتماعی، استفاده از ظرفیت شرکتهای خلاق و دانش بنیان و ایجاد معیشت پایدار برای افراد کم برخوردار جامعه دانست.

گفتنی است سومین مرکز توسعه و تسهیل کسب و کار ۱۰ روز گذشته در منطقه ۱۰ به بهره برداری رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا