شورای شهرصفحه اصلی

انتقاد عضو شورای شهر تهران از سرقت عجیب در‌ بزرگراه شهید همدانی

عضو شورای شهر تهران گفت: سرقت ورق‌های فولادی و سنگین حاشیه اتوبان، سرقت یک خودرو یا یک مغازه و تابلو نیست، هشداری جدی به مسوولان شهری و انتظامی و عریان کردن خلاهای ایمنی و امنیتی شهر است.

به گزارش شوراآنلاین، ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران طی تذکری در صحن علنی گفت: به استناد بند۸ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا  نظارت بر حسن اداره، حفظ سرمایه و دارایی نقدی جنسی و اموال منقول و غیر منقول  یکی از وظایف جدی شوراهای شهر است. حدود یک ماه پیش سرقت عجیبی در مسیر بزرگراه  شهید همدانی و حکیم رخ می‌دهد که تاکنون هیچ اطلاع رسانی دقیقی از ابعاد این سرقت صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: سرقت ورق‌های فولادی و سنگین وزنی که با برنامه ریزی و حساب‌شده اتفاق افتاده،عملا تردد را غیر قابل ممکن کرده است. این سرقت  نیاز به خودرو ،کار گروهی، و ابزار و لوازم یا باز کردن ۱۰۰ها پیچ فولادی بزرگ و کار طولانی مدت داشته است. عدم حفاظت از سازه‌های سنگین شهر  به صورت آنلاین از طریق دوربین‌های نظارت ترافیکی، یکی از دلایل وقوع این سرقت‌ها است.

امانی ادامه داد: بدتر اینکه مسوولان شهر و  انتظامی زمانی از این سرقت وقتی مطلع شدند که راننده های خودروهای عبوری مطلع شده و آن‌ها را خبردار کرده‌اند و خدا می‌کند اگر دیرتر مطلع می‌شدند چه فاجعه‌ای رخ می‌داد. سرقتی که یک بزرگراه را بیش از یک ماه مسدود و تردد شرق به غرب را متوقف  کرده است!

این عضو شورا تاکید کرد: این سرقت، سرقت یک خودرو یا یک مغازه و تابلو نیست، هشداری جدی به مسوولان شهری و انتظامی و عریان کردن خلاهای ایمنی و امنیتی شهر است. ضمن تذکر به شهرداری تهران، درخواست می‌کنم که به  سرعت سازه‌های شهری به ویژه پل‌هایی که در حاشیه شهر و با ایمنی مردم ارتباط دارند شناسایی کرده، تمهیدات لازم انجام داده و از تکرار حوادث مشابه جلوگیری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا