اجتماعی و فرهنگی

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران خبر داد: پیشرفت ۷۰ درصدی عملیات احداث بزرگراه شهید بروجردی

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از پیشرفت ۷۰ درصدی عملیات احداث بزرگراه شهید بروجردی خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مسعود حق لطفی که در تشریح آخرین وضعیت اجرایی پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی سخن می گفت، ضمن اعلام اجرای عملیات روکش آسفالت مسیر تندروی شمالی بزرگراه در بخش حدفاصل خیابان مختاری تا ۴۵ متری کن، از پیشرفت اقدامات مربوط به احداث دیواره های حائل و نصب قطعات نمای جداره ها در بخش های مختلف پروژه خبر داد و گفت: پیشرفت عملیات اجرایی پروژه به مرز ۷۰ درصد رسیده است.

به گفته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، عملیات لوله گذاری به منظور هدایت آبهای سطحی شمال به جنوب بزرگراه و انتقال این رواناب ها به رودخانه کن در حال انجام است و توافقات اخیر شهرداری منطقه ۱۸ در خصوص عبور لوله های مذکور از زیر برخی از املاک کشاورزی، راهگشا بوده است.

گفتنی است بزرگراه شهید بروجردی، بزرگراهی در امتداد آزادراه تهران- ساوه و در بخش حدفاصل بزرگراه آزادگان تا بلوار ۴۵ متری بهار است. یکی از مهمترین نتایج بهره‌برداری از این بزرگراه، اتصال دسترسی بازار آهن به بزرگراه آزادگان و آزادراه تهران- ساوه و در نتیجه حذف تردد خودروهای سنگین از معابر حمل و نقلی منطقه ۱۸ خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا