مدیریت شهری

بهسازی محیط پیرامونی مقبره شهدای گمنام در منطقه ۱۴

عملیات عمرانی در مقبره الشهدای ناحیه ۶ به منظور حفظ ونگهداری یادمان‌های عمومی شهدای گمنام و ارج نهادن به مقام شامخ شهادت و شهیدان از سوی شهرداری منطقه ۱۴ انجام شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، هوشیام علائی سرپرست معاونت فنی و عمران منطقه در این باره گفت: با نگاه زیارتی به یادمان‌‌های شهدای گمنام و تکریم شهدای دفاع‌مقدس، محیط پیرامونی یکی از یادمان‌‌ های شهدای گمنام این منطقه واقع در خیابان تجاره محوطه سازی و بهسازی شد و همزمان با ایام فاطمیه و شهادت حاج قاسم سلیمانی مورد بهره برداری و استفاده عموم قرار گرفت.

علائی با اشاره به اینکه این اقدام به نیت حاج قاسم انجام شد، افزود: اجرای عملیات روکش آسفالت به متراژ ۵۰۰ متر مربع، احداث زمین بازی برای کودکان و زائرین قبور مطهر شهدای گمنام، جدول بندی به طول ۴۰ مترطول و انجام ۲۵۰ متر مربع آسفالت جهت پارکینگ از اقدامات صورت گرفته در این مقبره الشهداست.

گفتنی است؛ دارالمومنین تهران خاستگاه ۲۷۰۰ شهید دفاع مقدس، ۱۷شهید مدافع حرم و بیش از ۳۵۰۰ ایثارگر است که وجود یادبود مقبره شهدا در گوشه و کنار منطقه میعادگاه عاشقان و نیز مکانی برای برگزاری مراسم های فرهنگی محسوب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا