شورای شهرصفحه اصلی

چمران: پدیده اتوبوس‌خوابی از ۲ سال قبل وجود داشته

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پدیده اتوبوس‌خوابی از ۲ سال قبل وجود داشته است و برخی اکنون غیرمنصفانه به مدیریت شهری جدید می‌تازند تا کم‌کاری‌های خودشان را پنهان کنند، گفت: امروز گزارش مستند از واقعیت‌های اتوبوس‌خوابی منتشر می‌شود.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران درباره موضوع اتوبوس‌خوابی اظهار داشت: این مسأله پدیده نویی نیست و تقریبا از دو سال پیش بوده است.

وی افزود: متأسفانه برخی هستند که تمایلی به حضور در گرمخانه ندارند و ترجیح می‌دهند در جای دیگری به غیر از گرمخانه طی  شب‌ها مستقر شوند که برخی از آنها اتوبوس‌ها را برای استقرار در شب انتخاب کرده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد:‌ از قبل برخی از اتوبوس‌ها به صورت سیار برای استقرار این افراد در نظر گرفته شده بود که البته اتوبوس مربوط به خطوط نبوده و هر کدام از این افراد می‌توانستند از صندلی‌ها جهت استراحت استفاده کنند که البته من  چندان موافق این مسأله نیستم و پیشنهادم این بوده که سازو کار دیگری در نظرگرفته شود ولی به هر حال برخی می‌گویند ممکن است این افراد در سرما بمانند و فعلا در همین استوبوس های سیار بمانند.

وی با تأکید بر اینکه موضوع اتوبوس‌خوابی پدیده نویی نیست گفت:  اتوبوس در حال حرکت که مسافران از آن برای رفت و آمد در سطح شهر استفاده می‌کنند نمی‌تواند محل خواب برای افراد بی‌خانمان باشد ولی اتوبوس‌های دیگری است که به این منظور اختصاص داده شده و حتی پتو برای گرم کردن آنها وجود دارد.

چمران با اشاره به اینکه مسأله اتوبوس‌خوابی سبب شده که برخی غیرمنصفانه به مدیریت شهری جدید بتازند تا کم‌کاری‌های خودشان را پنهان کنند، اعلام کرد: امروز گزارش مستندی درباره پدیده اتوبوس‌خوابی منتشر می‌شود و واقعیت‌ها و زوایای پنهان این قضیه در قالب این گزارش به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

رئیس شورای شهر تهران درباره ماجرای تعطیلی کوه‌ها توسط مدیریت شهری گفت: متولی کوه‌ها شهرداری تهران نیست و اصلا ربطی به مدیریت شهری ندارد مسؤولیت کوه‌ها جدا است. اصولا کوه‌ها در محدوده شهر تهران محسوب نمی‌شود و به نوعی حریم تهران است و این ماجرا هم سیاه‌نمایی دیگری علیه مدیریت شهری بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا