اجتماعی و فرهنگی

ویژه برنامه‌های فرهنگی متروی تهران به مناسبت روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌‌آهن شهری تهران و حومه در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها ویژه برنامه‌های این روز را برگزار می‌نماید.

به گزارش شوراآنلاین، سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌‌آهن شهری تهران و حومه با اعلام این خبر گفت: همزمان با شهادت حضرت ام‌ابیها سلام الله علیها و در مسیر راهپیمایی عزاداران مراسم فاطمی برنامه‌های ویژه‌ای برگزار می‌شود.

سید محمد نقیب در تشریح این برنامه‌ها افزود: عمده برنامه‌های این معاونت در دو ایستگاه میدان انقلاب اسلامی و تئاترشهر و با هدف ترویج شعائر اسلامی و فرهنگ متعالی فاطمی برگزار می‌گردد. به همین منظور اجرای سرود و هم‌خوانی توسط گروه هنرمندان نوجوان در این دو ایستگاه با خواندن قطعات ویژه‌ این مناسبت را خواهیم داشت. هم‌چنین اجرای نمایش میدانی مردان نقره‌ای با اجرای مفهومی و بیان مفاهیم فرهنگی مسافران را به تماشا دعوت می‌نمایند.

نقیب در ادامه به اجرای طرح ابتکاری تصویر سازی به وسیله بارکدخوان اشاره و تصریح کرد: برای اولین بار در طرحی ابتکاری مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و دل‌گویه‌های شهید حاج قاسم سلیمانی به صورت پوستر در ده طرح آماده و در کلیه ایستگاه‌های متروی تهران مورد استفاده مسافران مترو قرار می‌گیرد. در این طرح مسافران می‌توانند با استفاده از بارکدخوان گوشی همراه خود فایل‌های مربوطه را به صورت فایل ویدئویی یا پادکست دریافت و استفاده نمایند.

سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌‌آهن شهری تهران و حومه در پایان به برپایی ایستگاه صلواتی در مسیر راهپیمایی اشاره کرد و گفت: به منظور پذیرایی از شهروندان عزیز در مسیر راهپیمایی، ایستگاه صلواتی آماده ارایه خدمات به شهروندان در طول برنامه می‌باشد.

گفتنی است، برنامه‌های فرهنگی متروی تهران روز پنج‌شنبه مصادف با روز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها برگزار می‌گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا