مدیریت شهری

شهردار منطقه۹ خبر داد: ابلاغ دستورالعمل های ساخت و ساز بزودی

شهردار منطقه۹ طبق برنامه ای مدون و به صورت مستمر و به منظور ارتباط چهره به چهره و رسیدگی به مشکلات شهروندان، یکشنبه های هر هفته به دیدار نمازگزاران مساجد پهنه غربی پایتخت می رود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۹، محمد جواد خسروی شهردار منطقه در دیدار با نمازگزاران مسجد فاطمه الزهرا(س) با اشاره به توقف پروژه میدان فتح گفت: پروژه فرامنطقه میدان فتح ادامه شاخه غربی بزرگراه یادگار امام (ره) که در گذشته متوقف شده بود با پیگیری های انجام شده آماده است تا در صورت تامین بودجه مجددا روند اجرا به خود بگیرد.

وی با اشاره فرسودگی بافت مسکونی منطقه۹ افزود: در گذشته شاهد رکود در نوسازی بافت فرسوده بودیم ولی بزودی شاهد ابلاغ دستورالعمل ها ساخت و ساز در راستای احیای بافت فرسوده با استفاده از بسته های تشویقی و انقلاب نوسازی بافت فرسوده خواهیم بود.

شهردار منطقه۹ همچنین با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی در غرب تهران عنوان کرد: در خصوص مباحث و اجرای برنامه هایی با موضوعات فرهنگی، محوریت با مساجد و بسیج محلات است.

خسروی به برنامه های شهادت حضرت زهرا(س) و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اشاره و خاطر نشان کرد: تمامی برنامه های مذهبی در دو پایگاه مردمی مسجد و بسیج اجرا می شود ضمن اینکه در نظر است تا ویژه برنامه های شهادت حضرت زهرا(س) و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با محوریت برج آزادی و با حضور هیات های مذهبی برگزار شود.

استفاده از فضاهای شهری و ظرفیت های منطقه از جمله مواردی بود که خسروی در این خصوص گفت: استفاده از در منطقه۹ فضاهای شهری مناسبی وجود دارد از جمله خیابان اجتماعی(بدر الزمان قریب) که مکانی بهینه در راستای اجرای برنامه های فرهنگی می باشد، ضمن اینکه در نظر است تا با رایزنی با مجموعه پادگان جی بخشی از اراضی همجوار با این خیابان را به منظور پیاده روی شهروندان آزادسازی کنیم.

شهردار منطقه۹ در خاتمه تاکید کرد: مجموعه شهری به عنوان نهادی اجتماعی و انقلابی این آمادگی را دارد تا با تعامل دو سویه با سایر نهادها و سازماها و مشارکت های مردمی، برنامه‌های شهری را به بهترین شکل ممکن در راستای افزایش رضایتمندی شهروندان و رسیدن تهران به عنوان الگوی کلان شهر جهان اسلام اجرا کند.

وی همچنین اشاره کرد که از هر محله حداقل یک مسجد برای اجرای مناسبت ها مد نظر است تا در کنار بسیج و سرای محلات به اجرای برنامه ها با محتوای فرهنگی فعالیت خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا