شورای شهرصفحه اصلی

چمران: شورای شهر برای همه موارد شهر می تواند طبق قانون تصمیم بگیرد

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات صحن امروز شورای شهر گفت: شورا برای همه موارد شهر می تواند طبق قانون تصمیم بگیرد.

به گزارش شوراآنلاین، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به روز بزرگداشت شهید تندگویان اظهار داشت: شهید تندگویان یکی از وزرای سختکوش دولت رجایی بود که در اسارت به شهادت رسید و یادآور خاطره ایشان را گرامی می‌داریم.

وی افزود: مسئله انتقال نمایشگاه بین‌المللی تهران به نمایشگاه شهر آفتاب اولین دستور جلسه  امروز بود که اعضای شورا نظراتشان را در این زمینه مطرح کردند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پیش از این  نیز موضوع جابجایی نمایشگاه های تهران به شهر آفتاب در هیئت دولت هم تصویب شده بود و تفاهم‌نامه‌های نیز این زمینه وجود داشت، گفت: به تدریج  همه نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب منتقل شود که البته در دولت قبلی به دلایلی به این مسئله پرداخته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: درصدد هستیم که به تدریج نمایشگاه‌ها به صورت کامل به نمایشگاه شهر افتاب منتقل شوند و انجام این مسئله قطعی است البته کمیته هم برای این کار با حضور رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی، نمایندگی شورا و شهرداری، اتاق بازرگانی و نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب و تهران برگزار می شود و تصمیم گرفته خواهد شد که نمایشگاه ها با چه اولویتی به شهر آفتاب منتقل شوند.

وی افزود: از سال جدید به طور کلی قراردادی  در نمایشگاه بین‌المللی تهران بسته نمی‌شود مگر اینکه شرایط خاصی باشد و بر همین اساس نمایشگاه‌ها به تدریج به شهر آفتاب منتقل می‌شوند البته افزایش ظرفیت نمایشگاه شهر آفتاب ضرورت دارد و حداقل ۱۲۰ هزار متر زیر بنا در شهر آفتاب نیاز داریم.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: انشاءالله با انتقال تدریجی همه نمایشگاه‌ها از نمایشگاه بین المللی تهران به شهر آفتاب شاهد کاهش ترافیک و آلودگی هوا در تهران خواهیم بود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شورای شهر می تواند به تنهایی در این زمینه تصمیم بگیرد، گفت: شورا برای همه موارد شهر می تواند طبق قانون تصمیم بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا