شورای شهر

درخواست شورای شهری‌ها جهت اصلاح قراردادهای عمرانی/ اختیارات شهرداران مناطق افزایش می‌یابد؟

عضو شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت اصلاح پروسه‌های اداری جهت انعقاد قراردادهای عمرانی در مناطق گفت:‌سقف ریالی بودجه شهرداران مناطق جهت انعقاد قرارداد فعالیت عمرانی باید افزایش یابد.

به گزارش شوراآنلاین، میثم مظفر عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورا درباره انجام پروژه‌های عمرانی اظهار داشت: اصلاح پروسه‌های اداری و ضوابط تعریف شده جهت انعقاد قراردادهای عمرانی مناطق ضرورت دارد و اختیارات شهرداران مناطق در زمینه فعالیت‌های عمرانی باید بیشتر شود.

وی افزود: در مناطق ۲۲‌گانه متأسفانه پیمانکاران عمدتا در مناقصات شرکت نمی‌کنند و از کار در شرایط فعلی که از دوره‌های گذشته برجای مانده استقبال نمی کنند و مناقصات بدون شرکت‌کننده در مناطق برگزار می‌شود.

این عضو شورای شهر تهران گفت: این عارضه در همه مناطق سراسری است و ما در طرح رصد که از مناطق بازدید می‌کنیم این مشکل را مشاهده کرده‌ایم همچنین سقف ریالی شهرداران مناطق جهت انعقاد قرارداد فعالیت‌های عمرانی هم باید بیشتر شود.

مظفر خاطرنشان کرد: اکنون سقف ریالی شهرداران مناطق جهت انعقاد قرارداد فعالیت‌های عمرانی در حد پروژه کوچک و متوسط مانند اصلاح هندسی معابر است.

وی گفت:‌قراردادهای عمرانی در حد معاملات متوسط نیز با مشکل روند کفایت اسناد مواجه است و همه پروژه‌ها باید برای معاونت تخصصی‌ها ارسال شود که این موضوع شهرداران مناطق را با بروکراسی‌های پیچیده همراه کرده است چرا که اجازه نهایی قرارداد باید از سوی معاونت عمرانی داده شود.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد:‌همچنین دامنه قیمت کارشناسی حوزه عمران نیازمند اصلاح است و این مسأله باید مدنظر قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا