اجتماعی و فرهنگی

دکتر نورمحمدی: ورود شرکت شهر سالم به واکسیناسیون کرونا هویت سازمانی آن را ارتقا داد

مدیرعامل شرکت شهر سالم در آیین معارفه سرپرست جدید معاونت بهداشت و پیشگیری شرکت شهر سالم با اشاره به ورود همه‌جانبه این شرکت به طرح واکسیناسیون کرونا، گفت: واکسیناسیون کرونا یکی از کارهای مهم شهرداری تهران بود که هویت سازمانی شرکت شهر سالم را دوچندان کرد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم، دکتر امیر نورمحمدی در نشست معارفه محمدعلی شاکری‌راد به عنوان سرپرست معاونت بهداشت و پیشگیری شرکت شهر سالم در سخنانی با یادآوری دوره مدیریت خود در این معاونت گفت: زمانی که در سال ۱۳۹۷ وارد معاونت بهداشت و پیشگیری شدم، تعداد پایش سلامت انجام شده برای کارکنان شهرداری تهران ۳هزار نفر بود که با تلاش همکاران توانستیم به عدد ۳۸هزار نفر برسیم.

مدیرعامل شرکت شهر سالم ادامه داد: حاصل این تلاش‌ها این شد که ۱۷هزار نفر جمعیت کارگری شهرداری را که یکی از محروم‌ترین اقشار جامعه هستند، پایش کنیم. از این تعداد ۲۷۷۰ نفر برای بررسی‌های بیشتر و درمان ارجاع داده شدند و سلامت آنها از ویزیت پزشک متخصص تا انجام جراحی‌های مختلف پیگیری شد.

معاون سایق بهداشت و پیشگیری شرکت شهر سالم با اشاره به مجوزهایی که در حوزه پیشگیری و بهداشت شرکت شهر سالم در سال‌های اخیر اخذ یا تمدید شده است، گفت: یکی از مجوزهای مهمی که با تلاش زیاد دریافت کردیم، مجوز آزمایشگاه آب و مواد غذایی معاونت بهداشت بود.

وی با تاکید بر پویایی معاونت بهداشت و پیشگیری اظهار کرد: در دوره کرونا که امکان ادامه چکاب کارکنان به دلیل پروتکل‌های بهداشتی وجود نداشت، این معاونت با یک رویکرد جدید به جای پایش سلامت، خدمت‌رسانی برای مقابله با شیوع کرونا را در دستور کار قرار داد.

دکتر نورمحمدی با ادای احترام به شهدای سلامت شرکت شهر سالم و تقدیر از تلاش‌های فداکارانه کارکنان بخش‌های مختلف گفت: ما هشت ماه پیش از ابلاغ و آغاز طرح سردار شهید سلیمانی از سوی وزارت بهداشت، غربالگری ویروس کرونا را در شهرداری تهران انجام دادیم و اثربخشی آن را نیز در آمار ابتلای پایین‌تر نسبت به دیگر سازمان‌ها شاهد بودیم.

مدیرعامل شرکت شهر سالم ضمن تشکر از زحمات کارکنان معاونت بهداشت و پیشگیری گفت: کارها در این معاونت بهداشت در یک اتاق فکر و به کمک تک تک مدیران برنامه‌ریزی می‌شد که خروجی آن را در ریل‌گذاری‌هایی که برای شرکت شهر سالم صورت می‌گرفت و اثربخشی کارها را ارتقاء داد، مشهود بود.

وی مرکز سیار پایش سلامت را یکی از برنامه‌های معاونت بهداشت عنوان کرد که می‌توانست به ویژه در دوره کرونا به کار بیاید اما به دلیل برخی مشکلات انجام نشد.

دکتر نورمحمدی، راه‌اندازی ساختمان مرکز تخصصی طب کار را یکی از کارهای تاثیرگذار دانست که موجب شد ۲۴ برنامه کاری معاونت بهداشت و پیشگیری حتی در دوره شیوع گسترده کرونا به خوبی و طبق روال انجام شد.

وی با بیان اینکه طرح واکسیناسیون کرونا شرکت شهر سالم یک فعالیت شبانه‌روزی بود که تک تک کارکنان بخش‌های مختلف در موفقیت آن سهیم بودند، ادامه داد: واکسیناسیون کرونا یکی از کارهای مهم شهرداری تهران بود که هویت سازمانی شرکت شهر سالم را دوچندان کرد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم در پایان ضمن تجلیل از ویژگی‌ها و سوابق شاکری‌راد به ویژه در دوره پیشین مدیریت معاونت بهداشت شرکت شهر سالم برای وی در این سمت آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این مراسم که در ساختمان شماره سه شرکت شهر سالم برگزار شد، محمدعلی شاکری‌راد حکم سرپرستی معاونت بهداشت و پیشگیری از دکتر نورمحمدی دریافت کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن