شورای شهرصفحه اصلی

خالی کردن انبارهای قطعات یدکی مترو تهران در دوره مدیریت شهری سابق

پرونده ناتوانی مدیریت شهری در دوره گذشته در حالی این روزها در شورای شهر بررسی می‌شود که در ادامه اعضا به ناکارآمدی مسئولان شهری در دوره قبل تأکید داشته و اعلام کردند که شرایط حال حاضر تهران به لحاظ آلودگی هوا و ترافیک محصول عملکرد آنهاست.

به گزارش شوراآنلاین؛ با پایان یافتن عمر فعالیت شورای شهر تهران در دوره پنجم و حضور مجدد اصولگرایان در پارلمان محلی و تلاش آنها برای رفع نواقص و ناکارآمدی اصلاح‌طلبان در دوره گذشته مدیریت شهری حکایت از عمق فاجعه در شهر و عملکرد ضعیف آنها در پایتخت دارد.

در حالی در جلسات قبلی شورای شهر تهران به ناکارآمدی مدیریت شهری گذشته در ارتباط با توسعه فضای سبز و نگهداشت بوستان‌ها اشاره شد که در جلسه روز گذشته به یکی دیگر از ناکارآمدی‌ها مدیریت شهری تهران در دوره گذشته اشاره شد.

سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در جلسه شورا به ناتوانی مدیریت شهری گذشته در بحث نگهداشت اشاره کرد و گفت: این مسئله آسیب جدی را به شهر وارد کرده است و هم‌اینک آلودگی هوا و ترافیک که آشفته بازاری را به وجود آورده است نتیجه عملکرد غلط و نادرست مدیریت شهری گذشته است. متاسفانه با عملکرد غلط مدیریت شهری گذشته اتوبوسرانی ساقط شده است. آنها مدعی بودند که با هزینه کمتر شهر را اداره کنند و اتوبوس‌هایی که می‌توانستند تا چندین سال برای شهر تهران کار کنند با عملکرد آقایان به قبرستان خودروها منتقل شد.

وی گفت: بنا بر اخبار اخذ شده، انبارهایی که زمانی مملو از قطعات یدکی بود به دلیل عملکرد نادرست شورای پنجم خالی شده است و امروز نیاز به این قطعات داریم و اگر به این مسئله توجه نشود شرایط بدی را در مترو شاهد خواهیم بود که در روزهای گذشته نیز این موضوع اتفاق افتاده است.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز با تأیید این مسئله که مسبین شرایط پایتخت مدیریت شهری گذشته است، گفت: متاسفانه نتیجه کم‌کاری و عدم توجه به این حوزه در دوره گذشته همین شرایط را ایجاد کرده است.

چمران با اشاره به عدم واگذاری اتوبوس و واگن‌های مترو در دولت قبل به مدیریت شهری گذشته عنوان کرد: نتیجه این عملکرد همین می‌شود که می‌بینیم! شرایط نامناسبی بوجود آمده است و در دوره چهارم ما ۶ هزار اتوبوس داشتیم که این تعداد در ادامه در دوره گذشته به ۲ هزار و ۲۰۰ اتوبوس کاهش پیدا کرد و از یک‌هزار واگن نیز به ۴۰۰ واگن کاهش پیدا کرد و مسلما مردم در فشار خواهند بود.

به هر تقدیر شرایط تهران به لحاظ هوا مناسب نیست و شهروندان تهرانی روزهای ناسالمی را تجربه می‌کنند که به گفته مسئولان شهری در این دوره مسئولیت این شرایط افرادی هستند که در دوره گذشته نتواستند عملکرد قابل قبولی را در پایتخت داشته باشند و در نهایت تهران با مشکلات و موانع متعدد به مدیریت شهری فعلی سپرده شد و شهروندان تهرانی انتظار دارند که در این دوره اتفاقاتی در رفع این موانع صورت بگیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن