شورای شهرصفحه اصلی

سلیمانی: شورای ششم تهران قدم‌های خوبی را برای بانوان برخواهد داشت

عضو شورای شهر تهران گفت: نگاه شورای ششم به زنان و مسائل آن‌ها براساس عدالت و فارغ از هرگونه نگاه جنسیت‌گرایی است.

به گزارش شوراآنلاین، نرجس سلیمانی، نایب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به دستور رئیس جمهور برای محرومیت زدایی زنان اظهار کرد:  رییس جمهور دستوری خطاب به خانم خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری جهت محرومیت زدایی زنان و تدوین یک برنامه عملیاتی دادند که من متن کامل آن را مطالعه نکردم اما تصور من این است که رییس جمهور خواستار تدوین برنامه‌ای قابل اجرا و مناسب برای حقوق بانوان است.

وی ادامه داد: همچنین در این راستا  شورای شهر تهران هم به عنوان یک نهاد نظارتی و اجتماعی  وظیفه آن سیاست گذاری و نظارت بر حسن اجرای کارهای شهرداری است و حتما در رابطه با مسائل مربوط به زنان برنامه های خوبی ارائه خواهد داد و و سعی کردیم نظارت ویژه داشته باشیم؛ نگاه شورا به زنان و مسائل آنها براساس عدالت، حقوق اسلامی و فارغ  از هرگونه نگاه جنسیت‌گرایی است.

نایب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران  تصریح کرد: اگر خاطرتان باشد، در شروع کار شورا ما برای تعیین شهردار حتی یک خانم هم معرفی کردیم و این دوره از شورا  درصدد  این است که قدم‌های مناسبی برای بانوان بردارد؛ زیرا قشر مهم جامعه هستند و باید این موضوع بیشتر دیده شود، در شورای ششم چنین موضوعاتی جبران خواهد شد.

سلیمانی یادآور شد: متاسفانه وضعیت جسمی، روحی و روانی بانوان ما وضعیت مطلوبی ندارد البته مدیریت شهری در دوره های قبل سعی کرده که دغدغه خود را با ایجاد مجموعه هایی همچون شهربانو و ستاد توانمندی خانواده و بانوان نشان دهد اما از نظر ما کافی نیست. مشکلات و موضوعات مربوط  به بانوان باید در سطح نگاه ملی باشد که اراده ملی می طلبد تا بهتر مورد بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه درباره موضوع شفافیت و اهمیت اجرایی شدن آن، گفت: شفافیت مبتنی بر وجوه و اصول است، وجود شفافیت استانداردهایی دارد که بسیار گسترده است همچنین در دسترس بودن گزارشات و آشکارسازی مدارک اصول شفافیت را تشکیل می دهند، اعضای شورای ششم همگی بر این موضوع اتفاق نظر دارند، در روز اول شورا وُیسی از بنده و آقای چمران منتشر شد که یادداشتی در این خصوص داشتم که دقیقا درباره شفافیت بود، امیدواریم این شفافیت سرلوحه همه مسائل نظارتی در ارگان‌هایی همچون مجلس و شورا قرار گیرد تا مردم بتوانند بهتر با موضوعات در ارتباط باشند.

نایب رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران افزود: یکی از مهمترین روش‌ها استفاده از روش های کارآمد حسابداری و حسابرسی و امور کارشناسی است، اگر مردم به فرایند شورا دسترسی داشته باشند، می توانند بررسی بهتر داشته باشند و مطالبه کنند؛  اساس ماهیت شورا نظارت است اما این نظارت بر کار شهرداری از طریق ارتباط با شهردار انجام می شود.

سلیمانی در پایان بیان کرد: کمیسیون نظارت و حقوقی همانطور که از نامش پیداست، از دو بخش نظارت و حقوقی تشکیل می شود که شامل نظارت میدانی و بررسی لوایح و طرح ها است، بسیاری از طرح ها در کمیسیون ها در حال بررسی و کنترل است که وقتی به مرحل خوبی برسد رسانه ها را در جریان خواهیم گذاشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن