مدیریت شهری

شربیانی در دیدار با شهردار منطقه ۴: بازنگری ضوابط و قوانین شهرسازی و معماری شهر تهران با همکاری مناطق ۲۲ گانه

عضو و نایب رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: به منطور تسریع در صدور پروانه های ساختمانی و افزایش رضایت شهروندان ضوابط و قوانین شهرسازی و معماری شهر تهران نیازمند بازنگری است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ ” جعفر شریبانی” در نشست هم اندیشی با شهردار ، مدیران و کارشناسان حوزه شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۴ با اشاره به ضرورت آشنایی کارشناسان و مدیران حوزه شهرسازی و معماری مناطق ۲۲ گانه با سیاست های شورای اسلامی شهر تهران گفت: رسیدگی به مشکلات و اصلاح ضوابط و مقررات حوزه شهرسازی و معماری و ارتقاء زمینه های جلب رضایتمندی شهروندان نیازمند تعامل مطلوب کارشناسان و مدیران حوزه شهرسازی با شورای اسلامی است.

عضو و نایب رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران افزود: با احصاء مباحث و نکات قابل تامل در جلسات اختصاصی با کارشناسان حوزه شهرسازی به دنبال تسهیل و تدوین قوانین شفاف در شورای اسلامی شهر تهران و ابلاغ به شهرداری با هدف ایجاد زمینه های آسایش و آسودگی همکاران این حوزه و ارایه خدمات شایسته و صادقانه به شهروندان هستیم.

در ادامه این نشست ” محمد رضا پوریافر” شهردار منطقه ۴ ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی در برگزاری اینگونه جلسات گفت: متاسفانه با قوانین سخت و دست پاگیر در حوزه شهرسازی ومعماری شاهد مشکلات زیادی برای کارکنان این حوزه و نارضایتی شهروندان هستیم که می توان با هماهنگی های بین بخشی و بازنگری دربرخی از ضوابط و تغییر درروند و شفاف سازی فرآیندها باهمکاری شورای اسلامی شهرتهران به این حوزه ومردم کمک کنیم.
مجید عربی معاون شهرسازی و معماری منطقه ۴ در ادامه با اشاره به کسب رتبه دوم صدور پروانه های ساختمانی در بین مناطق تهران گفت: با توجه به وسعت منطقه ۴ و مشکلاتی همچون وجود بافت های فرسوده، مراکز نظامی، شهرک های مسکونی، ساخت و سازهای غیرمجاز، ایجاد دفاترتسهیل گری و بازنگری طرح تفضیلی نیازمند حمایت و بازنگری برخی ضوابط و قوانین برای رفع این معضلات می باشد.

در این نشست کارشناسان و روئسای ادارات شهرسازی ومعماری منطقه و نواحی ۹ گانه نقطه نظرات ومشکلات خود را بیان کردند و با ارایه پیشنهاداتی خواستار تغییرات دربرخی از ضوابط و مقررات این حوزه شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن