اجتماعی و فرهنگی

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران خبر داد: حضور بیش از ۵۰۰ نفر از کودکان مراکز پرتو در ویژه برنامه روز ملی کودک

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از حضور بیش از ۵۰۰ نفر از کودکان مراکز پرتو در «جشنواره بادبادک ها» خبرداد و گفت: تلاش داریم در این هفته هم جامعه را نسبت به کودکان و به خصوص کودکان خاص حساس کنیم و هم برای این آن ها شرایط متفاوت و مفرحی را ایجاد کنیم.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، سید مالک حسینی مدیر عامل این سازمان در حاشیه برگزاری «جشنواره بادبادک ها» گفت: هر سال در ۱۶ مهر که با روز ملی کودک مصادف است، برای کودکان بزرگداشت و برنامه هایی با هدف توجه بیشتر مدیریت شهری به بچه ها یا برای آگاه سازی عمومی نسبت به «حق کودک بر شهر» برگزار می شود.

وی افزود: کودکان سرمایه های کشور و اداره کنندگان جامعه در آینده هستند. اگر آن ها دوره کودکی خوبی نداشته باشند، در آینده خروجی های خوبی نخواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی عنوان کرد: ماموریت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی بیشتر مربوط به کودکان کم برخوردار اعم از کودکان کار، آسیب دیده و در معرض آسیب است، اما ما همواره تلاش کردیم این کودکان را مانند دیگر کودکان شهر ببینیم.

حسینی ادامه داد: برنامه هایی که در این هفته تدارک دیده شد با همین رویکرد بود. برنامه اصلی با عنوان «جشنواره بادبادک ها» امروز در بوستان ولایت برگزار شد و از تمام مناطق تهران بیش از ۵۰۰ کودک میهمان ما بودند. این جشنوراه یک کار مشارکتی و گروهی است که کودکان علاوه بر تجربه حضور چند ساعت شاد و مفرح در کنار یکدیگر می توانند در کنار هم بازی ها، سرگرمی ها و نقاشی های زیبایی را خلق کنند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره بادبادک ها و تمامی برنامه های هفته ملی کودک در تمام مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران برگزار می شود، گفت: معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برنامه هایی را به طور مشترک به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ کرده است، اما سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی به طور خاص روی کودکان کمتر برخوردار، آسیب دیده و کار تمرکز دارد.

حسینی عنوان کرد: یکی از برنامه ها و تجربه های موفق ما تحت عنوان «پیک امید» که در نوروز آن را تجربه کردیم و در هفته کودک هم آن را دنبال می کنیم، حضور یک سیستم پرتابل در مناطق است که به طور سیار و در یک خودرو در مناطق مختلف حضور پیدا می کند. توسط پیک امید برنامه های تفریحی و فرهنگی متفاوتی برای بچه ها اجرا می شود.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی در پایان تصریح کرد: تلاش داریم در این هفته هم جامعه را نسبت به موضوع کودکان و به خصوص کودکان خاص حساس کنیم و هم برای این آن ها شرایط متفاوت و مفرحی را ایجاد کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن