شورای شهرصفحه اصلی

واکنش نایب رییس شورای شهر به برگزاری عروسی در عمارت تاریخی شمال پایتخت

نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: شورای شهر و شهرداری تا به امروز هزینه‌های زیادی را برای حفظ آثار تاریخی در پایتخت پرداخت کرد‌ه‌اند.

پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به استفاده شخصی از عمارت‌های تاریخی تهران و برگزاری مراسم‌های عروسی در آن اظهار کرد: آثار تاریخی متعلق به همه مردم  است و باید در حفظ و صیانت از آنها تلاش حداکثری صورت بگیرد.

وی ادامه داد: شورای شهر و شهرداری تهران تا به امروز هزینه‌های زیادی را برای حفظ آثار تاریخی در پایتخت پرداخت کرد‌ه‌اند تا آنها مورد استفاده عموم باشند و نباید این آثار مورد سواستفاده قرار بگیرند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که با سواستفاده کنندگان از آثار تاریخی چه برخوردی می‌شود؟ گفت: در مرحله نخست باید صحت و سقم این کار ثابت شود و سپس موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

سروری تصریح کرد: گزارشی درباره سواستفاده از آثار تاریخی به شورای شهر نیامده اما در فضای مجازی چندین مورد مطرح شده و باید ببینیم اصلا آن مورد، آثار تاریخی یا ملک شخصی است و آیا ثبت گردشگری دارد یا خیر، اینها موضوعاتی است که نیاز به کار کارشناسی دارد و نمی‌توان قضاوت کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن