اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

زاکانی: انتخاب من کاملا قانونی است/ برخی با جوسازی می‌خواستند آرامش شهر را به هم بزنند

شهردار جدید تهران با اشاره به اینکه انتخاب من به عنوان شهردار کاملا قانونی است گفت:‌برخی با جوسازی و سیاسی‌کاری می‌خواستند آرامش شهر را به هم بزنند.

به گزارش شوراآنلاین، علیرضا زاکانی شهردار جدید تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: موضوعاتی که امروز در مورد برنامه ها اعلام کردم جزئیاتی از اقداماتی است که حق مردم تهران بوده ان شاءالله با مشارکت آنها برنامه ها را به پیش خواهیم برد.

وی افزود: ما جانمان را فدای مردم می کنیم و می خواهیم میدان داری را در حوزه های مختلف به مردم دهیم و برنامه ها جنبه مردم محوری داشته باشد.

شهردار تهران درباره انتصابات جدید در شهرداری گفت: این موضوع در حال بررسی است و امیدواریم بتوانیم از همه ظرفیت های درون شهرداری و برحسب نیاز از برون بهره مند شویم و خدمت شایسته برای مردم انجام گیرد.

زاکانی گفت:تمهیدات جدی برای مترو، اتوبوس و مترو داریم و در تلاشیم با اورهال مترو و اتوبوس گام های اولیه را برداریم ۳۶۴ واگن دچار خرابی است و دو سوم واگن ها نیاز به اورهال شدن دارد.

وی بیان داشت: تامین حدود ۲۰۰ اتوبوس جدید هم در حال پیگیری است تا در مسیر خدمت رسانی فعال شود همچنین تامین ۶۳۰ واگن مترو هم مقدمات ان فراهم شده و برنامه تامین ۱۵ درصد مورد نیاز را می خواهیم دنبال کنیم.

وی درباره اظهارات قانونی نبودن انتخابش به عنوان شهردار اظهار داشت:‌ افرادی که این صحبت‌ها را بیان می‌کنند اطلاعات‌شان ناقص بوده است و نباید با موضوع مردم سیاسی برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه من هم می‌توانستم پشت تریبون چیزهایی بگویم که برخی خجالت بکشند گفت: انتخاب من کاملاً قانونی است.

 شهردار جدید تهران گفت: مسؤول مربوطه پیرو درخواست وزارت کشور این انتخاب را قانونی دانسته همچنین موضوع از هیأت وزیران هم پیگیری شده است و آنها هم قانونی دانسته اند.

زاکانی خاطرنشان کرد: از رسانه‌ها خواستارم نقد منصفانه و دفاع واقع‌بینانه داشته باشند.برخی در این مدت جوسازی و سیاسی‌کاری کردند و قصد داشتند ارامش شهر را به هم بزنند ولی من سکوت کردم.رسانه ها باید دفاع و دقت کنند.

وی گفت: امیدوارم بتوانیم خدمتگزار شایسته‌ای باشم و برنامه‌ها با موفقیت در شهر  تهران به پیش رود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن