مدیریت شهری

غرب تهران سیاه پوش شد

ویژه برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) با رعایت پروتکل های بهداشتی در پهنه غربی پایتخت برگزار می شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۹، سیدمصطفی موسوی شهردار منطقه با اشاره به فرارسیدن ایام محرم گفت: غرب پایتخت با تمهیدات و اقدامات شهرداری منطقه جلوه ای عاشورائی پیدا کرده و آماده برپایی باشکوه مراسم سوگواری امام شهیدان است.

وی در ادامه ضمن برشمردن برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه۹ به منظور بزرگداشت ماه محرم، افزود: برپایی مراسم تعزیه خوانی و چاووشی خوانی و دمام زنی، قدردانی از پیرغلامان و خادمان حسینی، اجرای کوچه های حسینی، اجرای برنامه هر خانه یک حسینیه ، برپایی برنامه خاص کودکان و نوجوانان با عنوان خطبه خوانی و دلنوشته ای حسینی، برگزاری نمایشگاه های کتاب و تولید و توزیع اقلام فرهنگی، اجرای طرح نشان حسینی از جمله فعالیت های پیش بینی شده در این ایام هستند.

شهردار منطقه۹ در ادامه گفت: با توجه به فراگیری بیماری کرونا و شرایط خاص در ایام محرم، مجموعه مدیریت شهری منطقه سعی داشته با استفاده از ظرفیت مکان های باز، فضاسازی مناسبی ایجاد کند تا مانع از انتقال و سرایت بیشتر ویروس کرونا شود.

وی عنوان کرد: فضاسازی، جانمایی و هماهنگی بیش از ۲۰ مکان مناسب ( فضای باز ) واقع در بوستان المهدی، مدرسه شهید رجایی، مدرسه شهید آوینی، ورزشگاه شهید فراهانی، بوستان شمشیری، بوستان مهر، بلوار استادمعین و طوس به منظور اجرای برنامه های عزاداری به مساجد و هیئات مذهبی انجام شده است.

موسوی به فضاسازی محیطی در معابر، میادین و خیابان های اصلی منطقه اشاره و بیان کرد: برنامه ویژه ای برای ساخت مجسمه ظهر عاشورا با الهام از اثر استاد فرشچیان به همین نام و نصب آن در میدان استاد معین نیز در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به طرح اطعام حسینی و توزیع ۳۰۰۰هزار پک غذایی با همکاری خیرین، فرهنگ سرای رویش و بسیج منطقه اضافه کرد: توزیع سبد کالائی میان نیازمندان منطقه و همچنین تهیه نذورات و توزیع میان این قشر از شهروندان نیز در دستور کار است.

موسوی خاطر نشان کرد: در تمام برنامه های ایام محرم سعی می شود تا پروتکل های بهداشتی در حد مطلوب رعایت شود، بدین منظور شهرداری منطقه۹ اقدام به تامین بیش از ۱۰۰۰ لیتر مایع ضدعفونی دست و سطوح و توزیع ۵۰۰۰ ماسک در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی در هیئات عزاداری خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن