مدیریت شهری

پیوستن داروخانه های منطقه۱۳ به طرح دوستدار محیط زیست

در ادامه طرح نانوایی های دوستدار محیط زیست و پویش نه به کیسه های پلاستیکی در منطقه ۱۳ ، داروخانه های این منطقه نیز به این طرح پیوستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری ، شهردار منطقه بابیان اینکه تبعات رهاسازی پلاستیک در آینده گریبان گیر خود ما خواهد شد و باید امروز برای کنترل مصرف آن تدبیر کرد، ابراز داشت: به طور متوسط روزانه ۱۰۰ عدد کیسه پلاستیکی جهت تحویل دارو در داروخانه ها مصرف شده که سرنوشت نا معلومی در طبیعت خواهد داشت، بر این اساس ، شهرداری منطقه ۱۳، برای اصلاح این رویه گام برداشته است.

او افزود : این منطقه در گام نخست برای کاهش مصرف پلاستیک ،طرح نانوایی های دوستدار محیط زیست را در دو فاز با موفقیت به اجرا درآورد و درحال حاضر ،۲۴ نانوایی منطقه به این طرح پیوسته اند و به زودی فاز سوم آن نیز اجرایی خواهد شد.

او با بیان اینکه در گام بعدی طرح دوستدار محیط زیست ،برای حذف پلاستیک ، کیسه های دارو طراحی شد که به تدریج در داروخانه های منطقه توزیع خواهد شد، ادامه داد : اداره محیط زیست شهرداری منطقه۱۳ در تداوم طرح دوستدار محیط زیست ، این طرح را با هدف حفظ محیط زیست و فرهنگسازی جایگزینی کیسه های پارچه ای به صورت پایلوت در سه داروخانه شفا ، دکتر زرین و بصیر به اجرا در آورد.

شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه کیسه‌های پارچه‌ای قابلیت مصرف چند بار رادارند،یادآور شد : در صورت موفقیت آمیز بودن این طرح در سال جاری تلاش می کنیم تا با توزیع کیسه‌های پارچه‌ای دارو به‌تدریج استفاده از پلاستیک را در داروخانه‌های منطقه به حداقل برسانیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن