مدیریت شهری

آغاز به کار نخستین بازار روز “دوستدار محیط زیست” در منطقه ۱۴

نخستین بازار روز دوستدار محیط زیست در محله تاکسیرانی منطقه ۱۴ با فعالیت پویش آموزشی ترویجی «اصناف دوستدار محیط زیست» آغاز به کار می کند.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۴، سعید تیموری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با بیان این مطلب گفت: در راستای اجرای پروژه ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی و با هدف ترغیب اصناف و شهروندان به رعایت مصادیق زیست محیطی در فرایندهای روزمره زندگی معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۴ در نظر دارد، این رویداد را‎ با همکاری اداره آموزشهای شهروندی، محیط زیست و مدیریت پسماند حوزه معاونت خدمات شهری و اداره اجتماعی ناحیه۳ در محله تاکسیرانی برگزار کند.

تیموری افزود :با توجه به مشکلات زیست محیطی اعم از دورریز زیاد مواد غذایی، مصرف بی رویه پلاستیک، عدم تفکیک و دفع اصولی پسماند همچنین نقش کلیدی اصناف در فرهنگ سازی و ترویج رفتارهای صحیح شهروندی در نظر داریم ضمن تشویق و ایجاد تعهد در اصناف ،ساز و کار خرید و فروش سازگار با محیط زیست را در بازار روز گلستان جاری سازیم.

وی در پایان به برگزاری جشنواره خرید سبز در محله تاکسیرانی نیز اشاره کرد و یاداور شد: این جشنواره به عنوان مشوق انگیزشی شهروندان به منظور نهادینه سازی و تداوم خریدهای سبز اجرایی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا