شورای شهرصفحه اصلی

شعبده‌بازی شورای شهر تهران برای تبدیل یک باغ در نیاوران به مسکونی!

عضو شورای شهر تهران نسبت به رویه شورا در هفته‌های پایانی انتقاد کرد و گفت: در حالی که پیش از این شورا به باغ بودن یک ملک ثبتی در نیاوران رای داده بود اما امروز یک‌باره رای خود را تغییر و این ملک را غیر باغ تشخیص داد!

به گزارش شوراآنلاین، بهاره آروین در سیصد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی پلاک ثبتی دو هزار و ۷۶۴ متری نیاوران واقع در منطقه یک در مخالفت با نظر کمیسیون تخصصی مبنی بر باغ نبودن این ملک اظهار کرد: ملک ما در این پلاک ثبتی ۹ هزار متر بوده و در سند آن عمارت باغچه قید شده است. ما یک بار در صحن شورا تصویب کردیم که باغچه در حکم باغ است و باید در توضیحات و مفاهیم وحدت رویه داشته باشیم. ضمن اینکه بُن درختان هم ۱۲۰ بوده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ به استناد دلایل یادشده به این ملک رای باغ داده‌ایم و در سال ۱۴۰۰ چرا باید به این نتیجه برسیم که این پلاک ثبتی غیرباغ است.

وی تأکید کرد: باید دلیل بسیار مهمی داشته باشیم که رای خود شورای پنجم را پس از گذشت یک سال بشکنیم؛ چه اتفاق جدیدی رخ داده است؟ آیا برای افکار عمومی سؤال نمی‌شود که در این یک سال چه چیزی تغییر کرده است؟

آروین خاطرنشان کرد: اشکالی ندارد که بخواهیم رای نادرستی را بشکنیم اما این در صورتی است که متوجه شویم اسناد مهمی جا افتاده بوده و نادیده گرفته شده است. اما وقتی مستندات همان مستندات قبلی است چرا باید رای را تغییر دهیم؟

وی افزود: در ماه آخر نباید هرچه را که در این چهار سال رشته‌ایم پنبه کنیم.

در نهایت نظر کمیسیون مبنی بر غیرباغ بودن پلاک ثبتی یادشده با ۱۱ رای موافق به تصویب رسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن