اجتماعی و فرهنگی

کاهش ۵۰ درصدی مأموریت کرونایی اورژانس تهران

رئیس اورژانس تهران گفت: در شهر تهران حدود ۲۳۰ موتورلانس داریم که این تعداد برای یک شهر در کل جهان بی‌نظیر است.

به گزارش شوراآنلاین، پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران در برنامه «تهران ما سلامت» رادیو تهران درباره آمار مراجعه کنندگان کرونایی به اورژانس با اتمام پیک چهارم، گفت: با توجه به اینکه افرادی که در قرنطینه خانگی هستند از خدمات اورژانس استفاده می‌کنند؛نسبت به پیک چهارم ۵۰ درصد ماموریت‌ها کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: اورژانس حدود ۵ هزار ماموریت در روز داشت که ۲۰ تا ۲۵  درصد آن مربوط به بیماران کرونایی بود. این آمار در حال حاضر به ۱۰ تا ۱۵ درصد رسیده است و ما روندی کاهشی را شاهد هستیم.

صابریان با اشاره به اینکه تعداد تخت مشخصی برای اورژانس در بیمارستان‌ها وجود دارد، گفت: برای بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند در بیمارستان‌های عمومی تخت‌های جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است؛ بنابراین برای افرادی که به یکباره دچار حادثه و سکته قلبی و مغزی شوند تخت به اندازه کافی وجود دارد.

رئیس سازمان اورژانس تهران با اشاره به اینکه برای تمامی تماس‌های تایید شده با اورژانس عوامل باید به مکان مورد نظر اعزام شوند تا عارضه را در فرد بیمار تشخیص دهند، گفت: احتمال اعزام نشدن کارشناسان به محل ماموریت صفر است. هر فردی با اورژانس تماس بگیرد حتی اگر مورد خیلی حادی نداشته باشد همکاران به محل اعزام می شوند و خدمات مورد نیاز را  حتی با تاخیر به دلیل ترافیک شدید در تهران ارائه می‌دهند.

وی متذکر شد:از  اسفند ۹۸ با آغاز شیوع کرونا ۵۰ کد ویژه برای بیماران کرونایی اختصاص داده شده تا فقط بیماران کرونایی را انتقال دهند. پس از اتمام ماموریت تمامی خودرو و لوازم آن ضدعفونی و شسته می‌شود تا خدای نکرده ما در انتقال این ویروس دخیل نباشیم.

صابریان انتظار خود از دولت سیزدهم را اینگونه بیان کرد: نیروی عملیاتی به ویژه در اورژانس تهران کم است و نیاز است برای خدمات بیشتر نیروی بیشتری بر اساس شرایط موجود داشته باشیم. ۵۰ درصد در بخش اورژانس پیش بیمارستانی، کمبود نیرو داریم و با توجه به گسترگی طی ۵ سال گذشته در این حوزه نیازمند نیروی بیشتر برای ارائه خدمات هستیم.

رئیس اورژانس تهران با بیان اینکه در حوزه تجهیزات مشکل زیادی نداریم، افزود:در شهر تهران حدود ۲۳۰ موتورلانس داریم که این تعداد برای شهری مثل تهران در کل جهان بی نظیر است. اگر تعداد نیروهای پیش بیمارستانی بیشتر شود قابلیت داریم تا تعداد خودروهای اورژانس و موتورلانس را بیشتر کنیم و در نتیجه زمان رسیدن به بالین بیمار را کوتاهتر کنیم.

وی با تاکید بر پیگیری‌های کولیوند رئیس سازمان اورژانس در راستای تزریق واکسن کرونا برای عوامل اورژانس، گفت: در ابتدای سال جاری تمامی پرسنل دوز اول و دوم را دریافت کرده‌اند.

صابریان اظهار داشت: در مدتی که واکسیناسیون انجام  شده حتی در محل‌های استقرار، ماموریت خاصی به واسطه عارضه تزریق واکسن کرونا را نداشته‌ایم.

وی با اظهار خرسندی از گسترده شدن خدمات اورژانس پیش از ورود کرونا به کشور، گفت: پیش بینی های لازم برای نیروی انسانی و تجهیزات در شرایط مختلف انجام شده بود؛ به همین دلیل با مشکل خاصی مواجه نشدیم و فکر می‌کنم خدمات ما در حد قابل قبول بوده است.

رئیس اورژانس تهران با اشاره به خدمت رسانی عوامل اورژانس در روز انتخابات، گفت: ما آماده ترین ارگان در سطح کشور بوده و روزانه حدود ۵ هزار ماموریت داریم. نیروهای ما در روز انتخابات آماده باش هستند و ایستگاه‌های مختلف را پوشش می‌دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن