شورای شهر

واکنش عضو شورا به گزارش حناچی: گزارشی مشابه محمد علی نجفی ارائه شد

عضو شورای شهر در واکنش به ارائه گزارش تحویل و تحول حناچی در صحن شورا گفت: این گزارش متناظر با گزارشی است که محمدعلی نجفی نخستین شهردار دوره پنجم داشت و در آن از مصوبه شورا تخطی شده است.

به گزارش شوراآنلاین، پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز گزارش تحویل و تحول در شهرداری تهران را به شورای شهر ارائه داد و ضمن بیان گزارشی در مورد اقدامات شهرداری طی ۴ سال اخیر میزان بدهی‌ها و فروش تراکم و مباحث دیگر را در قالب این گزارش مطرح کرد.

پس از آن اعضای شورای شهر نظرات‌شان را در مورد گزارش پیروز حناچی ارائه دادند.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه این گزارش باید در کمیسیون تلفیق ارائه می‌شد و نقطه نظرات اعضای شورا در آن مدنظر قرار می‌گرفت بیان داشت: جالب است این گزارش بدون مطرح شدن نظر اعضای شورا قرار است بازتاب پیدا کند و از آنجایی که اعضای شورا تصویب کرده بودند این گزارش در کمیسیون تلفیق قرائت و استماع شود به نظرم این نص صریح مصوبه‌ای است که از آن تخطی شد.

اعطا اظهارداشت: این گزارش بر اساس مصوبه شورای شهر مطرح می‌شود و متناظر با گزارشی است که محمدعلی نجفی نخستین شهردار دوره پنجم مدیریت شهری، در سال ۹۶ قرائت کرد و بازتاب گسترده ای داشت.

وی ادامه داد: آنچه امروز در صحن علنی شورا مطرح شد، بدون استماع نظرات اعضای شوراست و پس از این دیگر رفتن این گزارش به کمیسیون تلفیق فایده ای ندارد، چون آنچه که امروز در صحن ارائه شد به عنوان سند مورد توجه افکار عمومی قرار خواهد گرفت. همچنین از شهرداری خواستیم در این خصوص جلسه داشته باشند که نپذیرفتند و کارشناس خود را  نیز به جلسه نفرستادند.

در ادامه افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران گفت:  وعده ما در شورای پنجم تغییر رویکرد بود. ما تخریب باغات را متوقف کردیم که در گزارش ارائه شده نتایج آن مشهود بود. ما املاک شهرداری واگذار شده را به مردم بازگرداندیم. تراکم سیار و بدون حساب کتاب و شهر فروشی را متوقف کردیم.

 نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه اعضای شورا در دوره پنجم شفافیت را وجهه خود قرار داده و با سر و سامان دادن قراردادهای کاری و پیمانکاری، استثمار کارگران شهرداری را پایان دادند، اظهار کرد: ما وعده تونل و بزرگراه ندادیم اما این امور را به بهترین و کیفی ترین امر پیش بردیم. ما وعده حفاری تونل مترو ندادیم اما حفاری های موجود را کامل و ایستگاه های مترو را تجهیز کردیم.

وی به موضوع کاهش نیروی انسانی در گزارش ارائه شده از سوی شهردار تهران اشاره کرد و گفت: باید کیفیت این کاهش نیرو توضیح داده شود تا برای مردم این شائبه بوجود نیاید که شهرداری تهران این افراد را اخراج و بیرون کرده است. باید توضیح داده شود به چه طریق بوده و چقدر در انجام آن رضایت بوده است.

این عضو شورای شهر بیان داشت: اکنون زمان انتخاب مردم است. آنها هستند که باید با بررسی این گزارش عملکرد و گزارش عملکرد در پایان دوره ۱۲ ساله بگویند که آیا رویکرد ۱۲ ساله مدیریت قبلی یا رویکرد چهارساله شورای پنجم را می پذیرند.

حبیب زاده گفت: گزارش امروز شهردار تهران درباره آنچه که تحویل گرفتیم و آنچه تحویل خواهیم داد به خوبی نشان داد که آنچه که وعده کرده بودیم را به خوبی به آن عمل کردیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن