اجتماعی و فرهنگی

هفته آینده زمان افتتاح همزمان ۲ ایستگاه مترو در تهران

شنبه هفته آینده ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ایستگاه‌های اقدسیه و مرزداران در خطوط ۳ و ۶ مترو تهران به طور همزمان افتتاح خواهند شد.

به گزارش شوراآنلاین، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران افزود: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته مبنی بر افتتاح ۶ ایستگاه دیگر تا پایان نیمه نخست سال جاری، در هفته پایانی اردیبهشت ماه شاهد بهره برداری همزمان از ایستگاه‌های اقدسیه از خط ۳ و مرزداران از خط ۶ خواهیم بود و با افتتاح این دو ایستگاه، شمار ایستگاه‌های فعال شبکه خطوط مترو به ۱۳۹ ایستگاه خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مترو در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: با توجه به هزینه روز افزون خرید و نصب تجهیزات و همین طور کار‌های ساختمانی، روند تکمیل ایستگاه‌های مترو در شرایط اقتصادی کنونی بسیار دشوار شده است، اما با این حال تمام دست اندرکاران امر تلاش خود را مبذول داشته اند تا با افتتاح ایستگاه‌های بیشتر در خطوط هفتگانه، دسترسی شهروندان اقصی نقاط پایتخت به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری تسهیل شود. به طور مثال میزان هزینه صورت گرفته برای افتتاح همین دو ایستگاه اقدسیه و مرزداران در مقیاس قیمت‌های روز در مجموع رقمی بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان بوده است که در وضعیت فعلی در آمد‌های شهرداری تهران، رقم قابل توجهی به حساب می‌آید.

با این اوصاف امیدواریم غیر از ایستگاه‌های ذکر شده، در ماه‌های باقیمانده از دوره کنونی مدیریت شهری، هرماه به طور میانگین یک ایستگاه مترو به بهره برداری برسانیم تا علیرغم محدودیت‌های مالی موجود، توانسته باشیم باری از روی دوش مردم برداریم و تا حدودی از دغدغه‌های حمل و نقلی آن‌ها بکاهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا