اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

آقای شهردار نسخه غلط نپیچید!

در ادامه نمایش رسانه ای که ظرف روزهای گذشته به راه افتاده، پیروز حناچی شهردار تهران شب گذشته و در نشستی حدودا ۴ ساعته در شبکه مجازی کلاب هاوس رو در روی خبرنگارانی قرار گرفت.

نشستی که در کمال تعجب، بیشتر با محوریت و میدان داری خبرنگاران حوزه سیاسی برگزار شد و خبرنگاران حوزه شهری حاضر را به تماشاگر تبدیل کرد! موضوعی که شاید به نوعی از واقعیت و پشت پرده برگزاری این نشست پرده برداشت!

نکته جالب توجه و البته عجیب اینکه سوالات مطرح شده، ساعاتی قبل از برگزاری نشست در بین برخی از خبرنگاران دست به دست شد تا شائبه سناریوی از پیش تعریف و تعیین شده برگزاری این نشست قوت بگیرد.

اما جدا از بحث چرایی و چگونگی برگزاری، این سوال برای شهروندان و البته جامعه رسانه ای مطرح است که چرا در مصاحبه های اخیر شهردار تهران که ظرف یک هفته اخیر و در آستانه برگزاری انتخابات ۱۴۰۰، به جای ارائه گزارش عملکرد دقیق و اتفاقاتی که در ۴ سال گذشته برای شهر تهران رقم خورده، بیشتر به نقد و تاختن به مدیریت شهری قبلی پرداخته می شود! موضوعی که طیبه سیاووشی نماینده اصلاح طلب سابق مجلس هم به آن اشاره کرده بود.

آقای حناچی به عنوان شهرداری که در حوزه شهری تحصیلات و تخصص دارید، انتظار می رود در مواجهه با رسانه ها و پاسخگویی به افکار عمومی با آمار و ارقام از اقدامات انجام شده، کم و کاستی های شهر در حوزه حمل و نقل، عمرانی و موضوعات فنی و تخصصی اینچنینی در طول مدیریت دوره خودتان حرف بزنید و گزارش بدهید، نه اینکه فلاش بک تکراری به گذشته بزنید. نشانه رفتن انگشت اتهام به مدیران قبلی فقط و فقط شدت و درجه ناامیدی شهر و شهروندان از مدیریت شهری را بیشتر می کند.

آقای حناچی گوش شهر و شهروندان از صحبت های تکراری درباره فساد ریشه دار در شهرداری که حتی به ادعای خود شما در دوره فعلی هم متوقف نشده و شاهد عزل و بازداشت ها در دوره فعلی هم بودیم، پر شده است و قبول کنید که برگزاری چنین سناریوهای رسانه ای نه تنها هیچ دردی از شهر و شهروند دوا نمی کند، بلکه در مسیر ایجاد شور و اشتیاق برای حضور شهروندان در پای صندوق های رای مانع تراشی می کند.

آقای حناچی لطفا در آخرین ماه های عمر مدیریت شهری تان، فنی و با آمار و ارقام درست و شفاف با شهر و شهروندان حرف بزنید و برای شهروندان تهرانی نسخه غلط نپیچید…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا