اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

تقدیر از کارگران نمونه شهرداری تهران با حضور حناچی و محسن هاشمی

مراسم تقدیر از کارگران نمونه و زحمتکش شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران، روز گذشته و همزمان با روز جهانی کار و کارگر، مراسم تقدیر از کارگران نمونه و زحمتکش شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی شهردارتهران، محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای اسلامی شهر، حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا و برخی دیگر از مسئولین و مدیران ارشد شهری و با رعایت دقیق پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی، در محوطه باز ساختمان مرکزی شهرداری تهران برگزار شد.

۷۰درصد اقدامات موثر در شهر توسط کارگران صورت می گیرد
پیروز حناچی در این مراسم عنوان کرد: ۷۰ درصد اقدامات موثری که در شهر انجام می شود به خدمات کارگران در شهر بستگی دارد مانند خدمات آنها در فضای سبز، میادین و آرامستان ها و باید تلاش کنیم که در این شرایط سخت این امر را صرفا به پیمانکاران نسپاریم.

شهردار تهران در مراسم روز کارگر، با گرامیداشت روز جهانی کارگر، گفت: در روایت ها از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و حضرت علی علیه السلام و بزرگان ما به فضیلت کار و تلاش اشاره شده و روایتی از پیامبر داریم که بر پرداخت حقوق کارگران قبل از خشک شدن عرق آنها تاکید می کند و در شهرداری نیز تلاش می کنیم این نگاه جریان داشته باشد.

او پس از اشاره به کرامت دست های پینه بسته از نظر پیامبر، به تشریح چگونگی نامگذاری روز کارگر پرداخت و افزود: در اول ماه می ۱۸۸۶ در شیکاگو کارگران معترض تجمع می کنند و خواستار کاهش ساعت کار از ۱۴ به ۸ ساعت می شوند و این مساله منجر به درگیری پلیس و کارگر می شود و دستگیری تعداد زیادی از کارگران می شود که طی آن پنج نفر از کارگران محکوم به اعدام می شوند و یک نفر قبل از اعدام خود کشی می کند.

حناچی ادامه داد: این روند و اعتراض سالها بعد نیز در کشورهای مختلف ادامه پیدا می کند و در کشور ما نیز در سال ۱۳۲۵ در کرمانشاه در اعتراض کارگران ۱۴کشته و ۱۲۰زخمی ثبت شد و این روز به عنوان نماد احقاق حقوق کارگران ثبت شد.

شهردار تهران با بیان اینکه خانواده شهرداری تهران با موضوع کارگر عمدتا از طرف پیمانکاران مرتبط است، عنوان کرد: ۷۰ درصد اقدامات موثری که در شهر انجام می شود به خدمات کارگران در شهر بستگی دارد مانند خدمات آنها در فضای سبز، میادین و آرامستان ها و باید تلاش کنیم که در این شرایط سخت این امر را صرفا به پیمانکاران نسپاریم.

او با اشاره به فرمان حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر مبنی بر تلاش برای ثروتمند شدن مردم یادآور شد: این مساله منوط به فضای سرمایه گذاری و فضای رونق اقتصادی است که امیدواریم در کشور حادث شود. در حوزه مربوط به کارگران در شهرداری، بخشی از تلاش برای سختی کار برای آتش نشانان در دولت تصویب و ابلاغ شد و در حال پیگیری بقیه موارد درباره کارگران هستیم. همچنین رسمی شدن کارکنانی که سالهاست در شهرداری کار می کنند در دست پیگیری است.

امیدوارم سال۱۴۰۰ سال شنیده شدن صدای کارگران باشد
رییس شورای اسلامی شهر تهران در سخنان ابتدایی خویش از شهردار تهران بدلیل آنچه آن را برخورد با پدیده واکسن خواری نامید، قدردانی کرد. وی سرعت عمل در برخورد و همچنین برکناری برخی افراد متخلف را از جمله اقدامات خوب شهردار تهران توصیف و آرزو کرد در آینده نزدیک این واکسن در اختیار عموم مردم عزیز قرار گیرد.

محسن هاشمی رفسنجانی همزمانی روز جهانی کار و کارگر را با شب ضربت خوردن حضرت علی علیه السلام را علتی بر آن دانست تا نگاه ویژه تر به کارگران از منظر پیشوایان دینی داشته باشیم.

وی تعداد کارگران رسمی شهرداری تهران را که مستقیما با این سازمان رابطه استخدامی دارند حدود ۱۰۰۰ تن برشمرد و تعداد کارگرانی که بطور غیرمستیقیم شهرداری تهران را در اجرای ماموریت های روزانه خویش از جمله موضوعات خدمات شهری، پسماند، فضای سبز و… همراهی می نمایند بالای ۴۰۰۰۰ تن برشمرد و تاکید کرد این امر ضرورت نگاه جدی تر و خاص ما به ارتقاء معیشت، مهارت و امنیت شغلی عزیزان را می طلبد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پایان ضمن تبریک این روز به همه کارگران زحمتکش و دلسوز، ابراز امیدواری کرد: امیدوارم سال۱۴۰۰ سال شنیده شدن صدای کارگران باشد.

امنیت و رفاه شغلی کارگران از اولویت های نگاه مدیریت شهری به کارگران باید باشد
نماینده جمعیت کارگری در شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سخنان خود بیان خواسته ها و مطالبات کارگران را بدون ملاحظات رایج امری ضروری دانست.

حبیب زاده با اشاره به سطح معیشت، رفاه و امنیت شغلی کارگران، برابری مزد و معیشت را امری مهم قلمداد کرد و اعلام کرد تمامی کارگران در حال حاضر، زیر خط فقر زندگی می کنند.

عضو شورای سلامی شهر تهران امنیت شغلی را نیز از دیگر موضوعات اصلی نام برد که هر روز بیش از پیش مورد تهدید قرار می گیرد. همترازی، توجه در انعقاد قراداد ها و مزایده ها با پیمانکازان نیز از دیگر مسایل مورد توجه وی بود.

توسعه یافتگی تهران، آیینه تمام نمای تلاش کارگران است

مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری تهران در همایش تجلیل از کارگران نمونه شهرداری تهران، روز جهانی کارگر را به کارگران شریف تبریک گفت و از تلاش های این قشر خدوم قدردانی کرد.

اسحاق بهادری در این مراسم کارگران را بازوان حرکت جامعه به سوی رشد، تعالی و شکوفایی دانست و افزود: بی شک همه پیشرفت های حاصل در مسیر زندگی، نشأت گرفته از رشد و پویایی فکر و گسترش اندیشه ورزی است.

مدیرکل سرمایه انسانی با اشاره به نکوداشت یازدهم اردیبهشت ماه اذعان داشت: به پاس خدمات صادقانه و بی دریغ کارگران شریف، مومن و صبور شهرداری تهران، شایسته است از خدمات و تلاش این سربازان و مدافعان خط مقدم شهرداری تهران تقدیر و تشکر نمایم و قطعا تلاش دلسوزانه این عزیزان در این شرایط بحرانی در اذهان شهروندان باقی خواهند ماند.

در پایان این مراسم، از کارگران نمونه و زحمتکش شهرداری تهران، با اهدا تقدیرنامه و لوح یادبود قدردانی شد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. با عرض سلام.

    اینکه از کارگران و یا کارمندان نمونه تقدیر میشود بسیار امر خوبی است. اما جناب آاقی دکتر حناچی و جناب آقای دکتر مظاهریان اگر واقعا میخواهید ثواب بفرمایید. این حداقل معدود کارگر نمونه با دستور شما مثل آب خوردن رسمی هم میتوانند بشوند.
    البته مثل همیشه جذب ندارید!
    پس هر سال چه کسانی جای این همه بازنشسته در شهرداری تهران با حدود ۵۳۰۰۰ عدد کارمند میگیرند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا