اجتماعی و فرهنگی

فراخوان طراحی هویت بصری برند شهر تهران

به گزارش شوراآنلاین، مسیر توسعه تهران در سال‌های گذشته بر مبنای اقتضائات، بر مدار توسعه فیزیک و کالبد شهر بوده است.

در دوره جدید، توسعه کیفی و پایدار شهر در دستور کار قرار گرفته است.

در این دوره تغییر رویکرد از توسعه صرف کالبد شهر، به سمت توسعه‌ی فرهنگی، و ایجاد «شهری برای همه» با تاکید بر پایداری اجتماعی- فرهنگی، نیل به حکمروایی خوب شهری، توسعه پایدار محیط زیست شهری، ارتقای هوشمندی شهری و بسترسازی برای استقرار نظام نوآوری، افزایش تاب‌آوری شهری، و نیل به دیپلماسی شهری اثربخش، افق‌های تازه‌ای را پیش رو ترسیم نموده که این ارزش ها در مسیر برندسازی می‌تواند تبدیل به مزیت‌های ملموس و مؤثر برای مخاطبان هدف شوند و از طریق ابزارها و راهبردهای منسجم ارتباطی به جامعه هدف انتقال یابند به نحوی که برای شهر، شهروندان، و کلیه‌ی ذینفعان، خلق ارزش نماید.

لذا پیرو مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، و هم‌راستا با راهبرد شهرهای برجسته و پیشرو در سطح بین المللی، شهرداری تهران پروژه‌ی «طراحی و تدوین نشان برتر شهر تهران» را در دستور کار قرار داده و در تلاش است با مشارکت حداکثری نخبگان، صاحب‌نظران و نهادهای مسئول، این امر مهم را به نحو مطلوب به سرانجام رساند. در این زمینه، با توجه به پایان فاز مطالعاتی طرح و تعیین راهبردهای کلان برند (ویژند) شهری، از هنرمندان، مجموعه‌های خلاق طراحی وتبلیغاتی، و کلیه علاقه‏مندان، دعوت می‌نماید تا در خلق هویت بصری ویژند شهر، مطابق با دستاوردهای فاز پژوهشی طرح، مشارکت نمایند.

به این ترتیب از کلیه شهروندان، مجموعه های خلاق طراحی وتبلیغاتی، و صاحب نظران ادبی و هنری، دعوت می نماید تا در خلق شعار و نشان بصری شهر، مطابق با دستاوردهای فاز پژوهشی طرح، مشارکت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با نتایج پژوهشی و دستورالعمل فراخوان به سایت مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران به آدرس https://ccia.tehran.ir/ و برگه پروژه نشان برتر شهر تهران مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا