شورای شهر

 پیام سید ابراهیم امینی به مناسبت فرا رسیدن سال نو

سید ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با صدور پیامی، فرا رسیدن نوروز باستانی و سال ۱۴۰۰ خورشیدی را تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

یا مقلب القلوب و الابصار
یا مدبر اللیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال
حول حالنا الی احسن الحال

«بر صحبت گل دل منه ای مرغ که چون تو
گشتند درین باغ و گذشتند هزاران
از گمشدگان زیر گل آمد به تو سبزه
همچون خط یاران که نویسند به یاران
بین غنچه نشکفته که آورد به سویت
سربسته پیامی ز دل سینه فگاران»- جامی

نوروز، این کهن آیین باستانی و شکوهمند مردمان فلات ایران، هم‌زمان با نو شدن سال، با سرسبزی و زندگی دوباره طبیعت همراه و نویدبخش گذر از شب‌های سرد و تار به روزهای سبز و روشن است. متأسفانه سالی که پشت سرگذاشتیم و آغاز سال ۱۴۰۰ همراه با بیماری فراگیری بود که جمعیتی میلیونی از انسان‌ها را در سراسر جهان به‌کام مرگ کشاند و در کشور ما با گرفتن جان هزاران انسان زیبا، پر امید و مشتاق به زندگی، رخت عزا بر تن صدها هزار خانواده ایرانی پوشاند و همه ما به نوعی در یک سوگواری عظیم و دسته جمعی قرار داشتیم.

بحران کرونا از سویی و چالش‌های عرصه سیاست خارجی و برخی سوءمدیریت‌های داخلی دست به دست هم داده و یکی از سخت‌ترین سال‌های اقتصادی در نیم قرن اخیر را برای مردمان صبور و عزیز کشورمان رقم زدند که تاب و توانی در بخش مهمی از جامعه برای مبارزه با کرونا برجای نگذاشت. از این رو نوروز امسال و حلول سال ۱۴۰۰ بر همه ما به شکلی متفاوت خواهد گذشت و متأسفانه این نوروز فاقد حلاوتی است که همه ساله در آستانه نوروز و روزهای عید در چهره مردم وطن شاهد بودیم.

علی‌رغم همه آنچه در سال تلخ ۱۳۹۹ بر مردمان ما گذشت، ضمن شادباش فرا رسیدن سال نو و نوروز باستانی به همه هموطنان گرانقدر، از درگاه حضرت دوست می‌خواهم باران رحمت خویش را بار دیگر بر سرزمینمان بباراند، با تلاش بیشتر مسئولین و همراهی مردمان عزیزمان، هرچه زودتر شاهد پیروزی در مقابله با ویروس کرونا و بازسازی اقتصاد کشور باشیم و پایان ۱۴۰۰ دیگر خبری از کرونا نباشد، سایه تحریم بر روی کشور ما برداشته شود و شاهد بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشیم و بار دیگر لبخند رضایت و امید را بر لبان مردمانمان ببینیم.

سال جدید، سال پایانی عمر چهار ساله شورای پنجم شهر تهران نیز هست. شورایی که تمام تلاش خود را نمود تا علی‌رغم رویارویی با شرایط دشوار اقتصادی و فشارها و کارشکنی‌های مختلفی که از سوی دوست و دشمن به شورا وارد می‌شد، بر عهدی که با مردم بسته، بماند و پاسدار خوبی برای رأی میلیونی شهروندان بزرگ تهرانی باشد. اگرچه طبیعتا تا رسیدن به شرایط مطلوب و در شأن شهروندان عزیز تهرانی فاصله فراوانی وجود، اما امیدوارم در ماه‌های باقیمانده از عمر شورای پنجم بتوانیم تا آخرین لحظه در راه کسب رضایت موکلان خویش گام برداشته و رضایت ایشان را کسب کرده و گام‌های بیشتری در راستای تحقق شفافیت، فسادستیزی، کاهش فاصله جنوب و شمال شهر و شهری زیست‌پذیرتر از گذشته برداریم.

با احترام
سید ابراهیم امینی
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا