شورای شهرصفحه اصلی

جریمه ۳۵۰ میلیارد تومانی تهرانی‌ها برای قطع درختان

نایب رئیس شورای شهر تهران از جریمه ۳۵۰ میلیارد تومانی تهرانی‌ها به دلیل قطع درختان از زمان فعالیت شورای پنجم خبر داد و گفت: با استفاده از پول جریمه‌ها ۱۷ باغ را به بوستان عمومی تبدیل کردیم.

به گزارش شوراآنلاین، سیدابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره افتتاح دو ایستگاه جدید مترو در پایتخت، اظهار داشت: اخیرا دو ایستگاه مترو دولاب و میدان قیام در پایتخت پس از مدت‌ها افتتاح شد و امیدواریم با آزادسازی باقیمانده اوراق مشارکت و وفای دولت به تعهدات قانونی‌اش در حوزه کمک به ساخت و ساز مترو شاهد افتتاح ایستگاه‌های بیشتر باشیم.

وی افزود: در صورت تحقق این مسأله واگن‌های بیشتری به خطوط حمل و نقل ریلی پایتخت اضافه خواهد شد و امکان فاصله‌گذاری اجتماعی جهت جلوگیری از شیوع کرونا نیز محقق می‌شود.

نایب رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال گفت:‌با توجه به اینکه بخش مهم و قابل توجهی از مردم به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا سفر نخواهند داشت باید به منظور پیشگیری از وقوع تجمعات و گسترش بیماری برنامه‌های فرهنگی و تفریحی ویژه‌ای را در نظر گرفت تورهای تهران‌گردی مشابه سابق امکان فعالیت ندارند و باید از ظرفیت‌های فضای مجازی استفاده شود.

امینی تأکید کرد: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران باید برنامه‌های مناسبی را در همین راستا اتخاذ کند تا شهروندان بتوانند هویت تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و جغرافیای تهران را به صورت مجازی بشناسند.

وی در مورد موضوع گسترش فضای سبز در پایتخت گفت: شورای پنجم از دغدغه‌های آن ممانعت از قطع بی‌رویه و غیرقانونی درختان جهت ساخت برج و آسمان‌خراش بوده است. در این دوره از فعالیت شورا بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان از محل جریمه قطع درختان و کمیسیون ماده ۷ دریافت شده که نتیجه آن تملک و تبدیل ۱۷ باغ به بوستان عمومی در مناطق با سرانه فضای سبز کمتر بوده است.

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به روز درختکاری گفت: این روز در واقع یک تلنگر و زنگ هشدار به ما است که بیش از پیش مراقب طبیعت و اطراف خود باشیم و به نظرم نباید کاشت درخت و جلوگیری از قطع درختان را صرفا محدود به روز درختکاری بدانیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن