مدیریت شهری

شهرداری منطقه ٨ در هفته درختکاری انجام داد؛ کاشت ١١٠ اصله نهال به یاد ١١٠ شهید منطقه ثامن

شهردار منطقه۸ از اجرای طرح کاشت بیش از ۱۱۰ اصله درخت به مناسبت فرا رسیدن هفته درختکاری و ارج نهادن به مقام شامخ شهدا خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۸، مسعود رنجبریان شهردار منطقه گفت: به مناسبت فرارسیدن هفته درختکاری و همچنین یادآوری ایثار و فداکاری شهدای والا مقام، تعداد ۱۱۰ اصله نهال با پلاک اختصاصی برای هر درخت همراه با درج نام یکی از شهدای گرانقدر دربوستان شهدای تهرانپارس منطقه کاشته شد.

مسعود رنجبریان در ادامه افزود:از جمله سنت‌های نیکو و پسندیده کاشت درخت و درختکاری است که از توصیه‌های دینی و فرهنگی بوده و علاوه بر این در ابعاد مختلف زندگی افراد از جمله سلامتی و غیره هم موثر است و می‌تواند آثار و برکات بسیاری را برای مردم جامعه به همراه داشته باشد .

شهردار ادامه داد:خوشبختانه کاشت نهال به یاد شهدا چندین سال است که انجام می‌شود و این مهم به برکت فرهنگ دینی و انقلابی حاصل شده که در راستای گرامیداشت شهدا و زنده نگه داشتن نام افتخارآفرینان و مردان بزرگ این مرز و بوم بسیار اثربخش است. به همین سبب ما به نیابت از هر شهید درختی کاشتیم تا منطقه و پایتخت علاوه بر سرسبزی و زیبایی بیشتر بیش از پیش مزین و متبرک به نام نامی شهدای ایران اسلامی شود.

آیین کاشت نهال با حضور مدیران شهری و خانواده های معزز شهدا، مدیر آموزش و پرورش منطقه۸، معاونین شهردار، شورایاران، مدیران محلات، شهرداران مدارس، کودکان کار و ورزشکاران در بوستان شهدای تهرانپارس برگزار شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن