اجتماعی و فرهنگی

مظاهریان: پروژه های محله محور نشانه تغییر رویکرد در مدیریت شهری تهران است/ منطقه۲۱ برای انجام مگاپروژه ها، دارای موقعیت استثنائی است

حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در حضور و بازدید چند ساعته خود از منطقه ۲۱ گفت: در بیشتر مناطق تهران فرصت برای انجام و تکمیل مگاپروژه ها به انتها رسیده ولی در منطقه۲۱ این قابلیت استثنایی باتوجه به وجود زمین ها و فضاهای بزرگ مقیاس و همچنین بافت مسکونی زیر ده درصدی دیده می شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا، به نقل از روابط عمومی منطقه۲۱ شهرداری تهران: حامد مظاهریان روز چهارشنبه از پروژه های محله محور منطقه۲۱ شهرداری تهران بازدید کرد.

وی در ابتدای نشست هم اندیشی با شهردار و مدیران شهری ورودی غربی پایتخت افزود: در تاریخ ۱۱۴ساله بلدیه، تغییر رویکرد کنونی که مدنظر مدیریت ارشد شهری کلانشهر تهران مبنی بر اینکه “تهران؛ از کوچه ها آغاز می شود”، به نوعی تحول بزرگی به شمار می رود؛ چرا که توجه به شهروندان ساکن محله ها که سرمایه های اصلی شهر محسوب می شوند بسیار ضروری به نظر می رسد.

وی در ادامه تاکید کرد: توجه به پروژه های کوچک مقیاس در سطح محله های شهر تهران که شهروندان همه روزه با آنها سروکار دارند، نتیجه تغییر رویکرد مدیریت شهری است و نگاهی متفاوت که به محله و اهمیت ساکنین آن محله وجود دارد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تصریح کرد:
شهرداران مناطق و نواحی غیر از انجام امور روزمره شان، به درب خانه های شهروندان مراجعه کنند، تک تک شان را بشناسند، با آنان هم صحبت شوند و نیازها و خواسته های محله ای از پایین به بالا مجال طرح پیدا کند به طوری که یکی از عناصر مبحث توسعه پایدار که برنامه ریزی از پایین به بالا و مشارکتی است محقق شود.

در ادامه این نشست رجب زاده شهردار #منطقه۲۱ گفت: هم اکنون و پس از گذشت ۶ماه از حضورم در این منطقه، با افتخار می توان گفت که با ۶۵درصد، رتبه دوم پیشرفت فیزیکی پروژه های کوچک مقیاس و توسعه محله ای از آن منطقه۲۱ است.

وی ادامه داد: پروژه های توسعه محله ای یکی از افتخارات مدیریت شهری در دوره حاضر است و یکی از خلاء های سنواتی بودجه در شهر تهران محسوب می شد، مردم نقش مشارکت خودشان در توسعه شهر را به صورت واضح می بایست ببینند تا بیش از گذشته در کنار مدیریت شهری باشند.

شهردار منطقه۲۱ در ادامه افزود: توجه به تقسیم عادلانه پروژه های توسعه محله ای در سطح محله های ۱۳گانه ورودی غربی پایتخت در سال۱۴۰۰، به عنوان اصلی ترین عامل در برنامه ریزی ها مدنظر قرار گرفته است.

وی یاداور شد: تمرکز اصلی ما در مجموعه مدیریت شهری #منطقه۲۱ بر این بود که پروژه ها واقعا متناسب با نیازهای اساسی هر محله تعریف و مورد اجرا واقع شود.

رجب زاده با اشاره به طرح ایجاد پلازا در میدان کمال الملک افزود: این میدان با قدمتی قریب به ۴۰سال و نامگذاری کمال الملک نقاش شهیر ایرانی بر آن، متاسفانه هیچ اثری از هنر و نقاشی در آن مشاهده نمی شد، لذا با هدف ایجاد فضایی تحت عنوان “درنگ در شهر؛ توسعه فضاهای عمومی” با محوریت عابرین پیاده، این مکان به پلازای شهری و محلی پایلوت و شاخص برای تعاملات و همچنین برپایی رویدادهای فرهنگی و هنری تبدیل خواهد شد.

وی افزود: سند توسعه منطقه۲۱، در نخستین روزهای حضورم برای اولین بار مورد پایش و تدوین قرار گرفت، هم اکنون برنامه های کوتاه و بلند مدت طبق این سند تعریف و پیش بینی می شود.

شهردار منطقه۲۱ خاطرنشان کرد:تلاش ما بر این است تا محدوده منطقه با وجود این همه ظرفیت، به مقصد گردشگری، فروشگاهی و تفرجگاهی تبدیل شود. با انجام این اقدامات شب مرگی و تمرکز صنعتی از این منطقه زدوده خواهد شد.

لازم به ذکر است، در این نشست تخصصی شهردار منطقه۲۱ به ارائه گزارشی تفصیلی درخصوص پروژه های بزرگ و کوچک مقیاس در دست انجام این منطقه در حوزه های مختلف پرداخت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن