اجتماعی و فرهنگی

رونمایی از سامانه‌های هوشمند شرکت ساماندهی با حضور شهردار تهران

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تأکید بر لزوم هوشمندسازی خدمات شهری برای پاسخگویی به نیازهای روز شهروندان گفت: رونمایی از سامانه‌های مدیریت تخلفات و ساماندهی مشاغل، مدیریت کیوسک‌های شهری و سامان بازار می‌تواند زمینه را برای خدمت‌رسانی مطلوب فراهم کند.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط‌عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در مراسم رونمایی از پروژه‌های هوشمند شهرداری تهران که با حضور شهردار تهران و اعضای شورای شهر برگزار شده بود، تاکید کرد: با توجه به تغییر نیاز شهروندان در جامعه، برای خدمت‌رسانی باید به سمت هوشمندسازی خدمات حرکت کرد چراکه این امر راهی برای پاسخگویی به نیاز‌های جدید است‌.

وی با بیان این‌که سامانه سامان بازار نیاز امروز همه کلان‌شهرهاست، افزود: سامان بازار با ساماندهی دست‌فروشان و مدیریت الکترونیکی و عادلانه روزبازارها و شب بازارها امکان جانمایی ۶ هزار دست‌فروش را فراهم کرده است. علاوه بر این با ثبت‌نام دست‌فروشان سطح شهر، بانک اطلاعاتی جامعی برای برنامه‌ریزی‌های آتی ایجاد می‌کند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به پیگیری و صدور ۷ هزار رأی مزاحمت مشاغل و اصناف در پایتخت اظهار کرد: این پرونده‌ها تاکنون به شکل دستی پیگیری می‌شدند اما با استفاده از سامانه مدیریت تخلفات شهری و ساماندهی مشاغل، رسیدگی به شکایات شهروندان از مشاغل مزاحم در بافت مسکونی با اتصال به سایر سامانه‌های مرتبط به‌صورت هوشمند و شفاف پیگیری می‌شود.

مفاخریان درباره نظارت بر فعالیت کیوسک‌های شهر تصریح کرد: هم‌اکنون ۱۲۰۰ کیوسک در سطح تهران فعال هستند و سامانه مدیریت کیوسک‌های شهری به‌عنوان سومین سامانه رونمایی شده در این مراسم، با الکترونیکی کردن فرایند نظارت، باعث شفافیت بیشتر عملکرد شهرداری در این حوزه خواهد شد.

وی درباره اقدامات آتی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر برای ارائه خدمات هوشمند گفت: سامانه زنده گیری سگ‌های بدون صاحب برای نظارت دقیق و هوشمند در فرایند زنده گیری تا واگذاری سگ‌ها نیز در دست اقدام است که تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار تهران به همراه اعضای شورای شهر به بهره‌برداری از ۱۲ پروژه شهری در زمینه هوشمندسازی و حذف فرایندهای دستی اقدام کرد. سه سامانه مربوط به ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران نیز در این مراسم رونمایی شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن