مدیریت شهری

ساماندهی ده‌ها بی خانمان جنوب تهران در طرح زمستان گرم

شهردار منطقه ۱۹ از جمع آوری و ساماندهی ده‌ها بی خانمان محدوده این منطقه در طرح «زمستان گرم» خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، علی توکلی با اشاره به ساماندهی افراد بی خانمان در گرمخانه این منطقه از آغاز اجرای طرح  زمستان‌ گرم خبر داد و گفت: این طرح همزمان با آغاز زمستان و برودت هوا با گشت زنی در نقاط آسیب پذیر این منطقه همچون زمین‌های بایر و خرابه‌ها، زیرپل‌ها، ساختمان‌های نیمه کاره و … به صورت مستمر انجام شده است.

شهردار منطقه ۱۹ اعلام کرد: افراد شناسایی شده در گشت‌های شبانه روزی به منظور اقامت موقت به گرمخانه منطقه منتقل شده و از امکانات مختلف آن همچون مددکاری، پزشکی، مشاوره و امکاناتی نظیر حمام، آرایشگاه، لباس و غذای گرم بهره مند می‌شوند.

توکلی افزود: گرمخانه منطقه ۱۹ از ظرفیت اسکان موقت ۱۱۵ نفر برخوردار است که البته در شرایط اضطراری امکان افزایش این ظرفیت تا ۱۴۰ نفر نیز وجود دارد. از این تعداد به طور میانگین روزانه ۲۰ تا ۳۰ نفر توسط گشت‌های منطقه جمع آوری و به گرمخانه منتقل شده و سایر افراد نیز به صورت خود معرف به این مرکز مراجعه می‌کنند.

به گفته شهردار منطقه به منظور حل مشکلات زیرساختی این مرکز، عملیات بازسازی آن در قالب افزایش مساحت سالن غذاخوری، رفع نواقص حمام و سرویس‌های بهداشتی، نصب یک چشمه سرویس بهداشتی ویژه افراد سالخورده و … در حال انجام است.

وی همچنین به اجرای طرح جمع آوری معتادین متجاهر با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران اشاره کرد که به زودی در این منطقه اجرا خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن