مدیریت شهری

مدیریت شهری منطقه۲۱ گواهینامه ایزو ۲۰۱۵:۱۴۰۰۱ را اخذ کرد

به منظور اخذ گواهینامه استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵، جلسه اختتامیه ممیزی نهایی سیستم مدیریت محیط زیست در #منطقه۲۱ با حضور انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران، رجب زاده شهردار #منطقه۲۱ و تیم ارزیاب ممیزی محیط زیست برگزار شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲۱، تیم ارزیاب ممیزی محیط زیست، شهرداری منطقه۲۱ را شایسته دریافت گواهینامه بین المللی ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ دانست.

رجب زاده شهردار منطقه۲۱ با اعلام خبر “اخذ گواهینامه استقرار نظام مدیریت محیط زیست”، گفت: از این منظر پایش و مانیتورینگ مستمر، پروژه ها و اقدامات از منظر زیست محیطی به صورت مداوم حتی پس از اخذ گواهینامه نظام مدیریت محیط زیست صورت می گیرد.

او با بیان اینکه شهرداری منطقه۲۱، با نظارت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران موفق به پیاده‌سازی جدیدترین نسخه نظام مدیریت محیط زیست (ایزو ۱۴۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵) شده است، افزود: پیاده‌سازی این استاندارد با هدف حصول مطلوبیت های زیست محیطی و پایدار سازی توسعه در این منطقه، انجام گرفته است.

شناسایی فرصت های بهبود و نقاط مثبت در فرایند سیستم مدیریت محیط زیست منطقه۲۱

تیموری سرپرست تیم ارزیابی محیط زیست منطقه۲۱ نیز در ابتدای این جلسه گفت:تمامی تلاش تیم ارزیابی در سطح مناطق ۲۲گانه شهر تهران بر این است که عملکرد مناطق را با شاخص های یکسان ارزیابی کنند.

 

وی در ادامه سخنان خود گفت:در بررسی سیستم مدیریت محیط زیستی منطقه۲۱، ۱۰ نکته مثبت و ۱۵ مورد فرصت بهبود شناسایی شد.

حساسیت مدیریت شهری منطقه۲۱ در موضوع محیط زیست قابل تحسین است

در ادامه جلسه انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران ضمن قدردانی از دغدغه مندی و حساسیت مدیریت ارشد شهری #منطقه۲۱ در حوزه محیط زیست، گفت:منطقه۲۱ شهر تهران، شرایطی متفاوت از سایر مناطق دارد؛ موقعیت جغرافیایی، همجواری صنعت و سکونت شرایط و آلودگی های ناشی از فرودگاه مهرآباد، #منطقه۲۱ را در وضعیت شکنندگی زیست محیطی قرار داده است.

سیاست گذاری شهری با توجه به موقعیت جغرافیایی

رجب زاده شهردار منطقه۲۱، در ادامه این نشست تخصصی گفت: یکی از نکات حائز اهمیت در مدیریت استراتژیک، در نظر گرفتن موقعیت خاص جغرافیایی مکان هاست؛ دانستن این نکته که در کجای جغرافیا ایستاده ایم، به ما کمک می کند تا الزامات خاص برنامه ریزی آن منطقه را در نظر بگیریم.

شهردار منطقه۲۱ در ادامه افزود:هر منطقه از شهر تهران ویژگی ها و موقعیت منحصر بفردی دارد؛ لذا در مدیریت شهری باید مسائل و موضوعات هر منطقه به صورت خاص دیده و سنجیده شوند.

وی ادامه داد:منطقه۲۱ شهر تهران مسائل خاص خود را دارد، لذا رویکرد مدیریتی خاص خود را می طلبد.

رجب زاده با تاکید بر اصلاح رویکردها در سیاست گذاری شهری، افزود:
رویکرد زیست محیطی شهردار کلانشهر تهران، باعث ارتقا و بهبود کیفیت زندگی شهروندان تهران شده است؛ #منطقه۲۱ نیز در راستای رویکرد زیست محیطی زیرساخت هایی مطلوبی مانند توسعه مسیر دوچرخه سواری و ساخت پل دورچرخه را مد نظر قرار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا