مدیریت شهری

پیام تبریک تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ تهران به مناسبت روز مهندس

/تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ تهران/

پنجم اسفند ماه به یاد دانشمند و معمار بزرگ ایرانی خواجه نصرالدین طوسی به عنوان روز مهندس نام گذاری شده است . این نام گذاری و مناسبت ارزشمند آن فرصتی برای تقدیر و پاسداشت تفکر و تعهد مهندسانی است که توسعه و تحول مبتنی بر اندیشه و عمل را مسیر و منشی برای ارتقا و اعتلای زندگی بشری می دانند.

مهندسی آفرینندگی و سازندگی است که در زمان و دوران ما مرز هایی فراتر از حل مساله فنی را پیش روی مهندسان گشوده است به صورتی که نمی توان مهندس بود اما به اقتصاد بی توجهی کرد . نمی توان مهندس بود اما محیط زیست را مفهومی انتزاعی تلقی کرد یا فرهنگ و حتی اجتماع را در بطن و متن مهندسی واجد جایگاه و پایگاه ندانست.

فلسفه مهندسی و روح حاکم بر این قلمرو مادامی که اخلاق را فدای خلاقیت نکند و مهندسی را نه فقط یک علم و فن تکنیکی که روش و بینشی در خدمت رفاه جامعه نداند نمی تواند به آرمان خود وفادار بماند و تعهد خود را فراتر از اعداد و ارقام و فرمول و تئوری در لایه های جامعه قرار دهد.

اینجانب این روز مبارک که یادآور اخلاق ، علم ، تعهد و تخصص است را به مهندسان عزیز علی الخصوص همکاران محترمم در شهرداری تبریک عرض می کنم و امیدوارم کارویژه اصلی مهندسی که بهبود و ارتقا کیفیت زندگی و توسعه یافتگی ایران عزیز و فضیلتی بزرگ محسوب می شود در آینده ایران عزیز و بزرگ و مظلوم افتخارات بزرگتری را رقم بزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا