مدیریت شهری

با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران و شهردار منطقه۱۴ انجام شد؛ بهره برداری ورودی جدید ایستگاه مترو بسیج و نخستین خانه ویلچر و دوچرخه

مراسم بهره برداری از ورودی جدید ایستگاه مترو بسیج در منطقه۱۴با حضور سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران و کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه۱۴، مدیران عامل شرکت راه آهن شهری تهران و شرکت بهره برداری تهران و حومه و جمعی از مدیران شهری منطقه برگزار شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۴، مصطفی پور با بیان اینکه ایستگاه جدید مترو بسیج در ورودی بزرگترین مجموعه شهربازی شرق تهران و جاذب جمعیت است،گفت: با تلاش حوزه های مختلف شهری از حمل و نقل ترافیک گرفته تا فنی و عمران و خدمات شهری اقدامات لازم آماده سازی و محوطه سازی برای بهره برداری به موقع از ایستگاه انجام گرفت.

مصطفی پور در ادامه با اشاره به بحث تملک برای اجرای این طرح که از سالهای گذشته بر عهده شهرداری بود و انجام گرفت تا شاهد این افتتاحیه باشیم، از افتتاح ایستگاه خط دروازه دولاب تا ۱۴اسفند سال جاری نیز در منطقه خبرداد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران با افتتاح ورودی جدید خط بسیج، ضمن تشکر از همکاری و تلاش مدیریت شهری منطقه۱۴، گفت: خرسندیم که این ایستگاه ها در این دوره مدیریت شهر ی بهره برداری شد. و از این منظر که این مسیر منجر به استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی و سهولت دسترسی شهروندان منطقه۱۴به ایستگاه های مترو خواهد شد، حائز اهمیت است.

شهردار منطقه۱۴نیز در ادامه از اجرای طرح ابتکاری راه اندازی خانه ویلچر و دوچرخه برای نخستین بار در منطقه۱۴ خبرداد و افزود: جنب شهربازی بسیج که در واقع ظرفیتی برای منطقه بشمار می رود، نخستین ایستگاه ویلچر و دوچرخه افتتاح شد تا کم توانان جسمی و حرکتی با ویلچری که در این ایستگاه در اختیارشان قرار می گیرد براحتی به خطوط مترو منطقه دسترسی پیدا کنند و این امکان فراهم شده تا ویلچر را در ایستگاه مقصد تحویل دهند.

کامبیز مصطفی پور همچنین وجود این ایستگاه را با توجه به تجهیز آن به دوچرخه، فرصتی برای تسهیل دوچرخه سواری شهروندان در مسیر های دوچرخه ایجاد شده در منطقه برشمرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران نیز با مثبت ارزیابی کردن ایده خانه ویلچر و دوچرخه در منطقه ۱۴ابراز امیدواری کرد: این اتفاق که امیدواریم در سایر مناطق نیز اجرایی شود، در منطقه۱۴باعث می شود عزیزان ویلچری و معلول استفاده بتوانند براحتی از همه ایستگاه ها که مجهز به آسانسور و مسیرهای برای معلولین است، استفاده کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن