شورای شهرصفحه اصلی

گزارش فارس از وضعیت مبهم شهرداران بازداشتی/ شهری که شیشه ای نیست

۱۹ روز از بازداشت شهرداران مناطق ۲و۸ می گذرد. مدیران شهری همچنان سکوت کرده و درخصوص جزییات ماجرا چیزی نمی گویند.عضو شورای شهر تهران هم می گوید ما هم بی خبریم.

به گزارش شوراآنلاین، عصر روز ۲۴ دی‌ماه سال جاری خبر رسید که شهرداران مناطق ۲ و ۸ شهرداری تهران بازداشت شدند. بلافاصله بعد از انتشار این خبر، محسن هاشمی رئیس شورای شهر اصل موضوع را منکر شد و تأکید کرد خبری از بازداشت نیست و این دو شهردار فقط احضار شده‌اند.

پاسخگویی اقای شهردار در حد یک توییت/خبری از جزییات نیست

اما ساعتی بعد پیروز حناچی شهردار تهران در صفحه  شخصی خود در توییتر نوشت که مدیریت فعلی شهرداری همواره در برخورد با فساد پیشتاز و پیشقدم بوده و همانگونه که بارها اعلام شده، در صورت کشف افراد فساد و یا دلایلی مبنی بر تخلف و یا ارائه مستندات از سوی نهادهای ذیصلاح، شهرداری تهران تابع قانون است و سریعا وارد عمل می‌شود.

۱۹ روز از روزه سکوت  مدیران شهری می گذرد

۱۹ روز از بازداشت دو شهردار منطقه می گذرد  اما مدیران شهری روزه سکوت گرفته و هیچ اطلاعاتی در این باره نمی دهند.

ماجرا به شهرداری منطقه ۲۱ بازمی گردد؟

بر اساس این گزارش، از جزئیات بازداشت مهناز استقامتی شهردار منطقه ۸ و رحمانی شهردار منطقه ۲  تاکنون هیچ اطلاعی در دست نیست، اما برخی از مدیران معتقدند که این دستگیری و اتفاقات رخ داده به زمانی مربوط می‌شود که این دو نفر در منطقه ۲۱ شهرداری تهران مسئولیت داشتند. در دوره‌ای که رحمانی شهردار و استقامتی معاون شهردار منطقه ۲۱ بود.

رئیس سازمان املاک:موضوع بازداشت ها به املاک بر نمی گردد/تاکنون سوالی از ما نکرده اند

برخی معتقد بودند که دستگیری این دو فرد به موضوع املاک بازمی‌گردد، اما محمدزاده رئیس سازمان املاک شهرداری تهران به خبرنگار فارس گفت که تاکنون در این زمینه از ما سؤالی نکرده‌اند.

استقامتی و رحمانی قبل از دستگیری‌شان ارتقا شغل یافته بودند و حتی خانم استقامتی کارمند نمونه شد و از سوی شهردار مورد تقدیر قرار گرفت. بعد از بازداشت این دو نفر خبر رسید که احتمالاً افراد دیگری هم در این موضوع دست دارند.

وقتی اقای شهردار برای بازداشتی ها جانشین انتخاب می کند

در روزهای ابتدایی دستگیری برخی از مدیران شهری تأکید داشتند که چند روزه این دو مدیر  آزاد می‌شوند، اما سه هفته گذشت و خبری از آزادی آنها نیست و پیروز حناچی شهردار تهران هم برای مناطق ۲ و ۸ سرپرست انتخاب کرد.

بعد از بازداشت این دو نفر، حتی اعضای شورای شهر هم معتقد بودند که چرا مدیران شهری در این زمینه اطلاع‌ رسانی نمی کنند.

حق شناس: چرا ابعاد دستگیری دو شهردار منطقه برای شهروندان مشخص نیست

محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در یان باره گفت: دو نفر از شهرداران مناطق ۸ و ۲ توسط مقامات امنیتی و با دستور قضائی دستگیر شدند، اما ابعاد ماجرا برای شهروندان هنوز مشخص نیست.

شهردار تهران در این باره فقط یک توئیت منتشر کرده است

وی ادامه داد که با توجه به حساسیت جامعه نسبت به مسائل شهر، انتظار می‌رود این موضوع توسط شهردار تهران اطلاع‌رسانی دقیق شود، اما شهردار تهران در این باره فقط یک توئیت منتشر کرده است.

به گفته حق‌شناس، شهروندان صاحبان اصلی سرمایه شهر هستند و انتظار داریم مردم را از آنچه می‌گذرد مستحضر کنیم.

با وجود اینکه ۱۹ روز از دستگیری دو شهردار منطقه می‌گذرد، اما مدیران شهری هنوز در این باره شفاف‌سازی نکرده‌اند. یکی از مدیران شهری به خبرنگار فارس گفت: فعلا این افراد در بازداشت هستند و مدیران در تلاش هستند تا آنها را آزاد کنند.

شهردار تهران موضوع را پیگیری می کند/دو شهردارهمچنان در بازداشت

وی در ادامه اضافه کرد که افرادی را در این زمینه احضار و سؤال جواب کرده‌اند.

به گفته این مدیر مطلع در شهرداری تهران، گفته می‌شود شهردار پیگیر موضوع است تا با وثیقه آنها را آزاد کند.

عضو شورا:شهردار با ما در این زمینه صحبتی نکرده است، ما هم موضوع را از رئیس شورا پیگیر هستیم

مدیران شهری درباره چرایی دستگیری شهرداران دو منطقه اطلاع‌رسانی نکرده‌اند. حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران  در این باره به خبرنگار فارس می‌گوید: شهردار با ما در این زمینه صحبتی نکرده است، ما هم موضوع را از رئیس شورا پیگیر هستیم.

وی ادامه داد: در چند جلسه اول، بعد از دستگیری این دو شهردار توضیحاتی داده شد، اما ما از چند و چون موضوع خبر نداریم. البته قضاوت هم در این زمینه سخت است.

عضو شورای شهر با بیان اینکه این دو شهردار ارتقا هم پیدا کرده بودند، گفت: در حال حاضر این دو نفر در بازداشت هستند و هنوز آزاد نشده‌اند.

از حرف نزدن محسن هاشمی در مورد بازداشتی ها تا سکوت قابل تامل مدیران شهری

مدیریت فعلی شهری مدام از شفافیت صحبت می‌کنند و معتقدند که همه چیز باید شفاف باشد و ما هیچ چیز پنهانی از مردم نداریم، این در حالی است که محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران درباره دستگیری این دو فرد می‌گوید در این زمینه صحبتی نمی‌کنیم.

سکوت مدیران در قبال بازداشت شهرداران ادامه دارد و فقط شهردار تهران در روز ابتدایی یک توئیت زد و بعد از آن دیگر هیچ پاسخی در این باره داده نشده است. سؤالات و ابهامات زیادی در این زمینه وجود دارد و سکوت مدیران در این زمینه عجیب و قابل تأمل است. مدیران که تا دیروز دم از شفافیت می‌زدند، امروز به این اتفاق تلخ چشم خود را بسته و جواب شفافی به سؤالات نمی‌دهند و حتی در صفحات شخصی خود که درباره کوچکترین موضوعات هم واکنش نشان می دادند، در این باره حرفی نمی‌زنند.

مدیرانی که مدام می‌گفتند ما به دنبال تحقق شهر شیشه‌ای هستیم و حتی جلسات غیرعلنی و پشت درهای بسته نداریم و همه مردم  باید در خصوص موضوعات ما بدانند چرا که ما با رأی مردم به شورا آمده‌ایم، در این بار صحبتی نمی‌کنند. سخنگوی شورای شهر هم گفت جهت‌گیری فسادستیز شورای پنجم و شهردار منتخب آن، چه در شیوه اداره شهر و چه در انتصابات امر پوشیده‌ای نیست اما در موارد معدودی نیز با انحرافات و سوءجریاناتی که در عریض و طویل شهرداری پدید آمده است و اخیرا هم اتهامات مالی در خصوص شهرداران مناطق ۲ و ۸ در شهرداری منطقه ۲۱ مطرح شده است. البته گفت‌وگوها و جلساتی با شهردار داشته‌ایم و موضوع را پیگیری کرده‌ایم.

با وجود این اظهارنظرها هنوز کسی بعد از گذشت ۱۹ روز اطلاعی از دلایل این دستگیری ندارد و همه اعضا در این باره اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند. با وجود اینکه جلساتی هم با حناچی درباره موضوع بازداشتی‌ها داشته‌اند.

منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا