مدیریت شهری

شهردار منطقه یک: ساماندهی خیابان ولیعصر وارد فاز اجرا می شود

طرح ساماندهی خیابان ولیعصر (عج) در منطقه یک با هدف هویت بخشی و ارتقای کیفیت زیست پذیری در آن پس از تدقیق، تا حدود یک ماه آینده وارد فاز اجرا می شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی، شهردار این منطقه در حاشیه برگزاری کارگاه ملاقات با خیابان ولیعصر (عج) و مجالی برای طراحانه اندیشیدن به فرصت های شهری آن که با حضور عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و سایر اعضای کارگاه یادشده در ساختمان پایگاه خیابان ولیعصر (عج) برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق افزود: طرح های ارائه شده برای خیابان ولیعصر در گام‌های اولیه قرار دارند و کارگاه‌هایی مانند کارگاه ملاقات با خیابان ولیعصر (عج) باعث غنا، تکمیل شدن طرح ها و گامی به سمت جلو است.

موسوی خاطر نشان ساخت: رفع نقاط بی دفاع شهری و معضلاتی که خصوصاً در باغ فردوس، خیابان توتونچی، اطراف میدان تجریش و شب مردگی که در اطراف خیابان ولیعصر (عج) وجود دارد و استقرار کاربری هایی که بتواند به حیات شهری دامن بزند و باعث رونق شود، در این خیابان مدنظر قرار دارد.

وی گفت: بازگشایی هایی که کمک کند تا نقاط شهری برای افراد هنجارشکن ناامن و برای سایر شهروندان امن شود که به تبع آن بتوانند بیشتر از این فضاها استفاده کنند، از موضوعاتی است که در طرح ها دیده شده است که پیامدهای آن برای شهروندان به زودی قابل مشاهده خواهد بود.

شهردار منطقه یک با بیان اینکه طرحی که مداخله و مشارکت شهروندان در آن نباشد نه قابل اجراست و در صورت اجرا نیز برای شهروندان قابل استفاده نخواهد بود، افزود: پرسشنامه ها و مصاحبه هایی با اهالی و ساکنان محله ها توسط گروه های ارائه کننده طرح انجام شده که نشان می‌دهد نگاه ساکنین، گردشگران و کسبه در تهیه طرح لحاظ شده است؛ موضوعی که سالهاست در شهرداری به عنوان پیوست اجتماعی دنبال می‌شود چرا که نگاه مردم در طرح ها بسیار دارای اهمیت است.

وی یادآور شد: از حدود یک ماه آینده ساماندهی خیابان ولیعصر (عج) در این منطقه با دقیق تر شدن طرح ها و تاییدات مدیریت ارشد شهرداری، وارد فاز اجرا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا