اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

حناچی: میدان آزادی به نمادی برای ابراز همدردی میان ملت ها تبدیل شده است/ استصدای مظلومیت مردم ما را در مبارزه همزمان با کرونا و تحریم ها به گوش جهانیان رساندیم

به گزارش شوراآنلاین، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم اختتامیه جشنواره خشت طلایی که در برج میلاد برگزار شد، گفت: ما باید اقدامات و فعالیت‌های خود را متناسب با زبان رقابت جهانی عرضه کنیم و محورهایی که در این جشنواره بر مبنای آن آثار بررسی شد همه محورهایی هستند که شهرهای جهان بر مبنای آن شاخص بندی و رتبه بندی می‌شوند.

حناچی ادامه داد: در شاخصی مانند معماری و شهرسازی و میراث فرهنگی تهران شهری آثاری مربوط به پنج هزار سال قبل یافته شده است و در بخش تاریخی آن یعنی ری لایه هایی از تمدن بشری یافت شده است که به شش هزار سال قبل از اسلام بر می‌گردد و این قدمت شهر تهران را نشان می دهد.

حناچی افزود: در حوزه های حمل و نقل عمومی تاب آوری شهری و مشارکت شهروندی در توسعه شهر و هوشمند سازی شهرها شهرها هم به آثاری پرداخت شده است که بعد از کرونا برخی شاخص‌ها مانند هوشمندسازی شهرها تبدیل به یک الزام و واقعیت ملموس شده است.

حناچی با بیان این که علاوه بر آثار داخلی از ۱۹۷ شهر و ۵۸ کشور به این جشنواره اثر ارائه شده بود گفت: کرونا  پدیده ای است که یک سال جهان را با خود درگیر کرده است اما در عین حال ظرفیت‌هایی هم داشته که بخش‌هایی منجر به توسعه علم و پیشرفت بشری هم شده است. گفته می‌شود کل ویروس کرونا را اگر از تمام جهان جمع کنیم ۵ گرم بیشتر نخواهد شد که چقدر جوامع بشری را می‌تواند به مخاطره بیفتد.

حناچی در ادامه با اشاره به جشنواره خشت طلایی گفت: درست است که در کرونا باید فاصله های اجتماعی رعایت شود اما روابط میان ملتها از جهتی بعد از بیماری کرونا نزدیک تر هم شد مانند اینکه ما به خاطر بیماری کرونا توانستیم بسیاری از میهمانان را به صورت ویدئو کنفرانس به این مراسم دعوت کنیم در حالی که بیش از کرونا جنین کارهایی کمتر انجام می شد شهردار تهران به دیپلماسی شهری اشاره کرد و گفت: در کرونا با بسیاری از کلانشهرهای جهان ارتباط برقرار کردیم و صدای مظلومیت مردم ما را در مبارزه همزمان با کرونا و تحریم ها به گوش جهانیان رساندیم و تلاش کردیم ظرفیت هایی را برای همدردی با سایر شهرها فعال کنیم.

حناچی در ادامه به ویدئو مپینگ های برج آزادی اشاره کرد و گفت: هم اکنون میدان آزادی به نمادی برای ابراز همدردی میان ملت ها با هم تبدیل شده است اولین ویدیو مپینگ را برای کشته شدگان کرونا در ووهان در مورد برج آزادی اجرا کردیم و آخرین آن هم برای کشور همسایه و حادثه کشته شدن دانشجویان در دانشگاه کابل به عنوان جان پدر کجاستی اجرا کردیم.

پیروز حناچی به برنامه های شهرداری در تهران ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: با لطف همکاران من در شورای شهر، من احتمالا آخرین شهردار تهران در قرن حاضر و اولین شهردار تهران در قرن آینده خواهم بود و باید تلاش کنیم این را به نمادی از تلاش بیشتر برای شهر تهران تبدیل کنیم ما در برنامه ۱۴۰۰ اقداماتی برای مرور گذشته و تدوین برنامه‌های آینده و گذاشتن سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران هستیم تا آیندگان از خیر آن بهره ببرند و درخواست من از دوستان دولت و آقای ربیعی این است که آنها هم همکاری کنند تا این پروژه به خوبی پیش برود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن