شورای شهرصفحه اصلی

مجید فراهانی:شهرداری انجام وظایف ذاتی خود را به عنوان پروژه های کوچک مقیاس جا نزند

عضو شورای شهر تهران با اشاره به برخی مشکلات موجود در منطقه ۲۰ گفت: گاهی دیده می شود وظایف ذاتی شهرداری به عنوان پروژه های کوچک مقیاس در سطح محله تعریف می شود که انتظار ما این است در سال ۱۴۰۰ شهرداران مناطق توجه ویژه به چالش های تعریف شده شورایاران در هر محله و تعریف پروژه ها براساس حل این چالش ها داشته باشند.

مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۲۰ شهرداری تهران با اشاره به اینکه شورایاری ها علاوه بر رصد مشکلات به اولویت بندی این چالش ها برای حل آن می پردازند، گفت: شورایاران ناظران بیداری هستند که بدون توقع و چشمداشت دلسوزانه برای معضلات شهری حرکت می کنند که بایستی قدر دانسته شوند.

او افزود: باید ارتباط دوستانه و محترمانه میان مدیریت منطقه و شورایاران وجود داشته باشد تا در مسیر تحقق انتظارات شورایاران به عنوان نخبگان محلات گام برداشت. متاسفانه در سطح بسیاری از مناطق پروژه های کوچک مقیاس تعریف شده ارتباطی با چالش ها و معضلات محلات ندارد.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در برخی مناطق دیده شده اجرای وظایف ذاتی شهرداری به عنوان پروژه های کوچک مقیاس در سطح محلات تعریف می شود که خواهش من این است که در سال ۱۴۰۰ شهرداران مناطق توجه ویژه به حل چالشهای تعریف شده برای هر محله کنند.

او ادامه داد: در منطقه ۲۰ مجموعا ۱۹ محله داریم که فهرست پروژه های کوچک مقیاس محلی تعریف شده با چالش های تعریف شده شورایاران انطباق حداقلی دارند. از سوی دیگر توقع می رود شورایاران عزیز کمک کار مدیریت شهری باشند. حل برخی از چالش ها باید از طریق جذب سرمایه گذار و برخی نیز از طریق فعال کردن مسئولیت اجتماعی CSR حل شود. شورایاران خود را بازوی همکار مدیریت شهری بدانندو در این مسیر به مدیران کمک کنند

فراهانی در پایان تصریح کرد: در خصوص ابر مسئله منطق ۲۰ هم عرض کنم که آلایندگی سیمان ری نقش عمده ای در آلودگی هوا دارد و در حال حاضر که هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است در منطقه ۲۰ برای همه گروه ها ناسالم گزارش شده است و روزهای گذشته که هوا سالم بود نیز هوای شهر ری همچنان ناسالم بود که سهم عمده آن به فعالیت صنایع آلاینده ای مانند پالایشگاه و سیمان ری باز می گردد و انتظار آن است که مسوولین ذیربط اقدام اساسی ‌و جدی در این خصوص انجام دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن