اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

تاکید معاون شهردار تهران در نشست مشترک بازگشایی مترو قیام

معاون حمل ونقل، ترافیک شهرداری تهران با اشاره به ضرورت توسعه ناوگان ریلی پایتخت به عنوان یک مد حمل ونقلی پاک بر لزوم تسریع عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام تاکید کرد .

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران؛ صبح امروز نشست بررسی بازگشایی ایستگاه مترو قیام که با حضور «سید مناف هاشمی» معاون شهردار تهران، «علی محمد سعادتی» شهردار منطقه ۱۲ ، «علی امام» مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه و«محمد نادر محمدزاده» مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری و همچین مجری خط ۷ مترو تهران در محل معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

در این نشست “سید مناف هاشمی” با اشاره به اینکه ایستگاه میدان قیام (H7) یکصد و سی امین ایستگاه متروی تهران و چهاردهمین ایستگاه خط ۷ مترو می باشد که وعده بهره‌برداری از آن را تا پایان سال داده ایم گفت : این ایستگاه در محدوده میدان قیام و خیابان های مولوی و ری و بلوار قیام در منطقه ۱۲ شهرداری تهران قرار دارد.

معاون شهردار تهران این ایستگاه در عمق حدود ۳۰ متری از سطح زمین واقع شده از اینرو جهت سهولت بهره مندی افراد کم توان و ناتوان جسمی همزمان با افتتاح ایستگاه ، آسانسور ورودی شمالی مرتبط با ورودی ایستگاه به همراه پله برقی های آن به بهره برداری خواهند رسید.

هاشمی در ادامه با تاکید بر ضرورت توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی شهر تهران اظهار داشت: اگر میخواهیم بر مشکلاتی مانند ترافیک و آلودگی هوا فائق شویم باید توسعه حمل و نقل عمومی را با عزم جدى و در سایه مشارکت همگانی ادامه دهیم.

معاون شهردار تهران بر لزوم تسریع عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام تاکید کرد و گفت : با دستورات اخیر شهردار محترم تهران، سازمان املاک و مستغلات میتواند به این موضوع ورود کرده و همانطور که وعده داده ایم باید ایستگاه‌ها را تا پایان سال جاری به شهروندان تحویل دهیم.

در ادامه علی محمد سعادتی به زمانبر بودن فرایند تملک املاک به لحاظ حقوقی اشاره کرد و گفت: ما تمام تلاش خود را برای تسریع عملیات اجرایی خط ۷ و ایستگاه قیام و رفع مشکلات خواهیم کرد تا هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن