مدیریت شهری

معاون شهردار منطقه ۴ تهران خبر داد: اقدامات پیشگیرانه منطقه ۴ تهران در کاهش آبگرفتگی های احتمالی/ انهار شمال شرق تهران مرمت و بازسازی می شوند

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۴ تهران، تبدیل انهار به کانیو را ازعوامل مهم کاهش آبگرفتگی ها برشمرد گفت: با اجرای این گونه عملیات ها آبگرفتگی در سطح معابر کاهش خواهد یافت.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ تهران، ” مهدی پورشاسب” بابیان اینکه برخی از انهار به مرور زمان دچار فرسودگی می شوند و نیاز به مرمت دارند افزود: یکی از اقدامات مهم در مهار آبگرفتگی ها، شناسایی انهار قدیمی در معابر ، مرمت و تبدیل کردن آنها به کانیو با هدف کاهش آبگرفتگی است.

او با اشاره به نقاط شناسایی شده افزود : انهار محله نارمک به ویژه خیابان فرجام و شهید آیت ، محله تهرانپارس غربی محدوده خیابان صیادیان به طول حدود ۲۰۰ متر و خیابان ۲۱۲ حدفاصل خیابان شهید آیت الله خوشوقت تا خیابان سجده ای به طول حدود ۱۲۰ متر به علت فرسودگی و خرابی به کانیو تبدیل شدند.

معاون فنی و عمرانی منطقه ۴ یادآور شد: اجرای این طرحها ، علاوه بر رفع مشکلات زیست محیطی، کاهش میزان انباشت زباله ها ، پیشگیری از تجمع حشرات و حیوانات موذی، تعریض معابر برای تردد و پارک وسایل نقلیه و کاهش آبگرفتگی ها را به دنبال دارد.

او در پایان خاطرنشان کرد: همچنین ترمیم جدول آسیب دیده ، مرمت کفپوش و رفع معارض پیاده در نواحی ۹ گانه با هدف ایمنی تردد عابران پیاده و کاهش مشکلات آبگرفتگی در حال اجرا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا