مدیریت شهری

‍نشست تخصصی ستاد مدیریت بحران منطقه۱۴با استان معین

جلسه ستاد مدیریت بحران منطقه۱۴با استان معین(کرمان) با حضور کامبیز مصطفی پور، شهردار منطقه ۱۴ ، مدیران کل بحران استان های تهران، کرمان و جمعی از نمایندگان و مسئولان ارگان های ذیربط در پایگاه ویژه مدیریت بحران منطقه۱۴ با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴ ، در این نشست که با هدف هماهنگی جهت مقابله و پیشگیری از زلزله و مدیریت حوادث احتمالی در منطقه۱۴ برگزار شد، ضمن گزارش های ارائه شده از سوی مدیران بحران منطقه و استان معین(کرمان) ، برنامه ریزی و انسجام در مقابله با بحران ها صورت گرفت.

منصور درجاتی سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران، لزوم استفاده صحیح و بهینه از کلیه امکانات دولتی و غیردولتی به منظور ارائه حداکثر خدمات به مردم در بحران ها را یادآور شد .

وی با توجه به هم افزایی در دست برنامه ریزی بین استانداری کرمان که معین منطقه ۱۴ تهران قرار گرفته، جلب مشارکت ها و هدایت صحیح کمک های مردمی در هنگام سانحه و برنامه ریزی حتی در کوچکترین جزئیات در پیش از هر حادثه ای را از سوی مدیران حائز اهمیت دانست.

کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه ۱۴ در این جلسه با بیان مثال هایی از بحران های به وقوع پیوسته در شهر های زلزله خیز ژاپن و ناپولی در ایتالیا، بر لزوم استفاده از تجارب جهانی در بحران های مختلف تاکید کرد.

مصطفی پورگفت؛ شهر نشینی در طی ادوار طولانی به دوره ی امروزی خود رسیده و شهر تهران همواره شرایط خاصی به لحاظ اقلیمی دارد .

مصطفی پور در ادامه برخی ویژگی های منطقه۱۴ تهران را در قالب بافت فرسوده این منطقه و تمرکز جمعیت در محدوده های ریز دانه ملکی تشریح کرد و نگرش پیش بینانه در راستای مواجهه با بحران های احتمالی را نیازمند جدیت مدیران در تمام حوزه ها قلمداد کرد.

مجید سعیدی مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمان نیز در این جلسه درخصوص امکانات در اختیار استانداری کرمان و چگونگی اعزام امکانات در صورت وقوع حادثه صحبت کرد و آمار عملکرد مدیریتی مدیریت بحران استان کرمان در ۹ماه اول سال١٣٩٩ را به حاضران در جلسه اظهار داشت .

وی در ادامه همکاری بیش از پیش مدیران منطقه ۱۴با هیئت اعزامی از استانداری کرمان را خواستار شد و توجیه حداکثری آنان در جهت آشنایی با منطقه۱۴، زیرساخت ها، امکانات، توانمندی ها، مشکلات و معضلات را لازم دانست تا توان همکاری در زمان وقوع بحران ب بالاترین سطح خود برسد و تاثیرات مثبتی از سوی شهر معین حاصل شود.

گفتنی است این جلسه با حضور نمایندگان سازمان ها و نهاد های خدماتی، بهداشتی، ایمنی و لشگری و کشوری برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا