اجتماعی و فرهنگی

افتتاح ۱۰ ایستگاه مترو در پایتخت طی بهمن و اسفند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح ۱۰ ایستگاه مترو طی ماه‌های بهمن و اسفند در پایتخت خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین،‌سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در مراسم بهره‌برداری از ورودی شرقی ایستگاه کمیل در خط ۷ مترو تهران اظهار داشت: ایستگاه کمیل دارای دو ورودی شرقی و غربی شده است که ورودی غربی آن سال ۹۷ افتتاح شد و دو سال طول کشید تا ورود ی شرقی در منطقه ۱۱ تهران افتتاح شود.

وی افزود: ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای فعالیت عمرانی این ورودی مترو در نظر گرفته شد و ورودی شرقی ایستگاه کمیل دارای ۸ پله برقی ساخت داخل و دو دستگاه آسانسور است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به اینکه بسیاری از ایستگاه‌های دوم ورودی دوم ندارند واین مسأله در دستور کار قرار گرفته است گفت: تا پایان سال ۱۰ ایستگاه مترو افتتاح خواهد و از منابع دولت و بودجه غیرنقد شهرداری در این زمینه بهره‌مند می‌شویم.

هاشمی اعلام کرد:‌درصدد هستیم که ۵ ایستگاه مترو در بهمن و ۵ ایستگاه در اسفند افتتاح شود و اگر تا پایان سال بتوانیم به تعهدات خود عمل کنیم سال ۹۹ یکی از سال‌های خوب شهرداری تهران است که ۱۲ ایستگاه به مترو آن افزوده شده است.

وی درباره سرانجام بودجه حمل و نقل در شهرداری تهران گفت: پیروز حناچی شهردار تهران قول مساعد داده که اعتبارات حوزه حمل و نقل و بودجه آن را افزایش دهد و قرار است قبل از اینکه لایحه مربوط به شورای شهر ارسال شود روند اصلاح اعتبارات صورت گیرد و از آنجایی که بودجه غیرنقد شهرداری و اوراق مشارکت وجود دارد دست‌مان بسته نخواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن