اعضای شورای شهر تهرانشورای شهرصفحه اصلی

بیشترین موارد ابتلا به کرونا در میان قشر ضعیف تهران از طریق مترو بوده است

رئیس شورای شهر تهران گفت: بیشترین موارد ابتلا به کرونا و آلودگی به ویروس کووید۱۹ به ویژه میان قشر ضعیف جامعه از طریق حمل و نقل عمومی ایجاد شده است.

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: موضوع پاندمی کرونا نشان داد مسأله حمل و نقل عمومی اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد و ما در شرایط کرونا ضربه زیادی از لحاظ این موضوع خوردیم، چرا که بخش عمده آلودگی به کرونا و ابتلا به این بیماری به  ویژه میان قشر ضعیف از طریق حمل و نقل عمومی ایجاد شد.

وی افزود:‌ قبل از کرونا باید حمل و نقل تهران را توسعه می‌دادیم ولی به دلیل اینکه این موضوع محقق نشد، در بزنگاه ضربه خوردیم.

رئیس شورای شهر تهران  ادامه داد: تقریبا اکثر مصوبات دولت در زمینه حمل و نقل عمومی اجرایی نشده و افتتاح دو ایستگاه امروز هم مربوط به مصوبات گذشته است.

هاشمی تصریح کرد:‌ باید موضوع حمل و نقل عمومی در کلان‌شهرها مانند تأمین کالاهای اساسی مورد توجه قرار گیرد، همانطور که تأمین گندم، نان و مرغ و برنج برای مردم ضرورت دارد، حمل و نقل عمومی هم در همان اندازه حائز اهمیت است.

وی گفت: روزانه ۵ تا ۷ میلیون نفر در تهران از طریق تاکسی،‌ مترو و اتوبوس تردد می‌کنند که اکثرا قشر ضعیف هستند و اگر به موضوع حمل و نقل عمومی توجه نشود، آسیب‌های زیادی را به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد:‌ سیستم بورکراتیک دولت به درستی عمل نمی‌کند. مصوبات خوبی در زمینه حمایت از توسعه حمل و نقل عمومی داریم، ولی متأسفانه اجرا نشده، ‌مثلاً از مصوبه تأمین ۱۹ هزار اتوبوس برای کلان‌شهرها حتی یک مورد هم محقق نشد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم مصوبه اخیر تأمین ۵ هزار اتوبوس به سرانجام برسد و مشابه موارد قبلی نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا