اعضای شورای شهر تهرانشورای شهرصفحه اصلی

نایب رئیس شورای شهر مطرح کرد: خدمت‌رسانی پرسنل حمل و نقل شهرداری به شهروندان در سخت‌ترین شرایط کرونایی/ لزوم اتخاذ تدابیر کرونایی مناسب برای شب یلدا

به گزارش شوراآنلاین، سید ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران که ریاست دویست و پنجاه و ششمین جلسه علنی شورا را که صبح روز سه‌شنبه ۲۵ آذرماه در محل شورا برگزار شد را بر عهده داشت، با تبریک انتخاب الهام فخاری عضو شورای شهر تهران برای چهارمین سال متوالی به‌عنوان رئیس شورای استان تهران با رای اعضای این شورا، توانمندی‌ها و تلاش‌های وی در سنوات گذشته را موجب انتخاب این عضو شورا برای چهارمین سال متوالی دانست.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به روز ۲۶ آذرماه، روز ملی حمل و نقل که با هدف آشنایی شهروندان با جایگاه حمل و نقل عمومی در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردمان سرزمینمان نامگذاری شده، این روز را به‌ویژه به کارکنان زحمت‌کش سیستم حمل و نقل عمومی شهر تهران اعم از رانندگان تاکسی، اتوبوس و راهبران مترو و سایر دست‌اندرکاران حمل و نقل عمومی تبریک گفت.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اگرچه امروزه با شیوع پاندومی کرونا، اهمیت و جایگاه حمل و نقل عمومی در سلامت و بهداشت عمومی بیش از هرزمان دیگری خود را نشان داده، اما متأسفانه در روزهای اخیر شاهد بودیم درحالی که حتی در اوج بیماری کرونا همکاران ما در سیستم حمل و نقل عمومی با تمام توان و علی‌رغم تلفات فراوان انسانی و ضررهای هنگفت مالی در خدمت‌رسانی به شهروندان هیچ کوتاهی نکردند، در یکی از برنامه‌های صداوسیما که باید فرهنگ سازی و آموزش احترام به مشاغل و افراد را بر عهده داشته باشد، با سخنانی که مطلقا در شأن پرسنل شریف حمل و نقل نبود، موجبات ناراحتی این قشر عزیز و بزرگوار را فراهم نمود.

امینی در ادامه به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران ضمن انتقاد و گلایه از صداوسیما، از پرسنل حمل و نقل عمومی عذرخواهی و پوزش خواست.

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به در پیش بودن شب یلدا و جشن باستانی مرتبط با آن گفت: جامعه پزشکی از احتمال شب‌نشینی و گردهمایی هم‌وطنان در محافل خانوادگی به‌عنوان تهدیدی برای افزایش آمار مبتلایان به کرونا یاد کرده‌اند. امیدواریم ستاد ملی کرونا در روزهای باقیمانده تا شب یلدا با مدنظر قرار دادن توصیه‌های وزارت بهداشت و متخصصان امر و با تدبیر و اتخاذ تصمیمات مناسب و همکاری شهروندان عزیز، شرایط گذراندن این شب با کمترین عواقب را فراهم سازد.

امینی در پایان با اشاره به بیست و نهمین سالروز انتشار روزنامه همشهری به‌عنوان بازوی رسانه‌ای شهرداری و شورای شهر تهران و تبریک به خانواده بزرگ همشهری و کارکنان این موسسه گفت: موسسه همشهری دارای امکاناتی ازجمله بزرگترین چاپخانه خاورمیانه است، اما به‌نحوی که شایسته است از این امکانات استفاده نمی‌شود. امیدواریم مدیران این موسسه علی‌رغم مشکلات ناشی از بیماری کرونا و با استفاده بهینه از امکانات و توجه به پرسنل و مشکلاتشان، زمینه خدمات بیشتر این عزیزان به همشهریان عزیز و مجموعه شهرداری و شورا را فراهم آورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا