اعضای شورای شهر تهرانشورای شهرصفحه اصلی

مجید فراهانی: شهرداری به ریل قانون بازگردد

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری در حوزه نظارت مالی افرادی را به کار گرفته که امضای آن‌ها محل اشکال است.

به گزارش شوراآنلاین، مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: قانون شورا‌ها سه فرم نظارت مالی را برای شهرداری در نظر گرفته و الزام کرده است. یکی نظارت مالی قبل از خرج، دوم نظارت مالی حین خرج و سوم نظارت مالی بعد از خرج است.

وی افزود: نظارت مالی قبل از خرج به تعیین بودجه شهرداری مربوط می‌شود که معمولا در انتهای دی ماه شهرداری آن را ارائه می‌کند و شورا وقت دارد در ماه‌های بهمن و اسفند ریل گذاری آینده بودجه شهرداری را بر آن اساس تعیین کند.

فراهانی تصریح کرد: نظارت بعد از خرج هم در بند ۳۰ ماده ۸۰ قانون گذار صراحتا مشخص کرده است که جزو وظایف شورای اسلامی شهر تهران است تا از طریق انتخاب حسابرسانی که منتخب شورا هستند بر حسن اداره مالی شهر نظارت کند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ادامه داد: در خصوص نظارت مالی حین خرج قانون گذار پیش بینی کرده است که ذی حسابانی در تمام مناطق و سازمان‌ها و شرکت‌ها تحت عنوان قائم مقامان ذی حساب مستقر باشند و چک‌های شهرداری را امضا کنند و هر خرجی را که در شهرداری می‌شود با بودجه و قوانین و مقررات و مصوبات شورا انطباق دهند تا ایراد و اشکالی نداشته باشد.

فراهانی افزود: به همین علت قانون گذار پیش بینی کرده است که معرفی این ذی حسابان توسط شهرداری و انتخاب و تایید آن‌ها توسط شورای شهر انجام می‌گیرد.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: متاسفانه در طول ۲ هفته گذشته شاهد بودیم که شهرداری ۱۰ نفر را در ۲ مقطع بدون تاییدیه شورا ذی حسابانی به عنوان سرپرست بکار گرفته است. این کار بدون هماهنگی میان شهرداری و شورا انجام گرفته است.

فراهانی افزود: افرادی بکار گرفته شده اند که معلوم نیست شورا به آن‌ها رای بدهد به همین علت امضا و تایید آن‌ها محل اشکال است. شهرداری به ریل قانون بازگردد و نظر شورای اسلامی شهر تهران را به رسمیت بشناسد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن