مدیریت شهری

بسیج لشگر مخلص خداست

به قلم‌ تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ تهران و به مناسبت هفته بسیج

هفته بسیج یادآور دور اندیشی و ژرف اندیشی حضرت امام خمینی ( ره ) در تشکیل بسیج مستضعفین و فرصتی برای تبیین دستاورد های ارتش مردمی ایران اسلامی است.

بسیج فراتر از یک واژه و عنوان و تسمیه ، یک گفتمان و یک مکتب است که می توان با اجتهاد و غور در آن راه حل و سازوکار بسیاری از بحران های پیش روی کشور و ملت شریف ایران را استخراج کرد و ترویج و نشر ارزش ها و باور های الهی و مکتبی آن را از یک رویداد مناسبتی صرف به یک ضرورت و راهبرد استراتژیک ارتقا داد.

نهاد بسیج که شکل گیری آن برآمده و برگرفته از هوشمندی ، درایت و عاقبت اندیشی رهبر فقید انقلاب اسلامی است امروز با دستاورد های درخشان و سترگ و بزرگ خود در حوزه های مختلف نشان داده است که خروج از بحران های داخلی و تهدیدهای خارجی در گرو التزام و اهتمام به انگاره ها و معیار های این تفکر و گفتمان نورانی است . گفتمانی که فرزندانی چون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از مصادیق آن بود و امروز مظاهر آن در تمثال و قامت فرزندان ایران در عرصه های مختلف علمی ، فرهنگی و جهادی تجلی پیدا کرده است و راهبرد کلیدی ” مقاومت و جهاد ” به عنوان مانیفست بسیج توانسته است به مثابه نقشه راه بسیاری از تهدیدهای زورگویان و مستبدین عالم را خنثی کند.

بسیج خلق دلدادگی و شیفتگی به خصایص والای الهی و انسانی است که با ایثار شکل گرفت ، با اخلاص تداوم پیدا کرده و با مقاومت به اوج رسیده است و این تکامل و تداوم مرهون خون شهیدانی است که ایثار را معنی کردند ، اخلاص را زندگی کردند و جهاد را چون گوهری والا و گرانسنگ به مثابه میراث و سرمایه ای بزرگ برای ما به یادگار گذاشتند.

اینجانب ضمن آرزوی سلامتی و توفیق الهی برای بسیجیان مخلص و جهادگر وطنم ایران ، این هفته پر برکت را به تمامی دلدادگان مکتب خمینی ( ره ) تبریک عرض می کنم و باور دارم ارزش های بسیج و راه بسیج ، یگانه راه حل برون رفت از گرفتاری ها و چالش های پیش روی ماست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن