اجتماعی و فرهنگی

پاسخگویی معاون و مدیران حوزه شهرسازی و معماری به ۱۸۰ شهروند

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی، در جلسه ارتباط مستقیم این هفته سامانه ۱۸۸۸ که بصورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، مدیران ارشد معاونت شهرسازی و معماری با اتصال به سیستم دریافت تماس سامانه ۱۸۸۸، بصورت مستقیم مطالبات و مشکلات شهروندان در حوزه شهرسازی را رسیدگی و پاسخ دادند.

عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تشکر از سامانه ۱۸۸۸ برای فراهم کردن امکان ارتباط مستقیم با شهروندان گفت: تسریع در زمان رسیدگی و پاسخگویی به پیام‌های ۱۸۸۸ در حوزه شهرسازی توسط مدیران این حوزه، مورد توجه و توصیه است.

وی با اشاره به تفاوت‌های مناطق از نظر وسعت و جمعیت تأکید کرد: در گزارشات و تحلیل‌ها علاوه بر توجه به ویژگی‌ها و تفاوت‌های موجود بین مناطق مختلف، تحلیل فراوانی‌ها تا پایین‌ترین لایه، نظیر ناحیه، محله و مختصات جغرافیایی بر اساس تراکم جمعیتی و…موضوع بسیار مهمی است؛ چرا که امکان تصمیم.سازی برای مدیران از طریق ریشه‌یابی نقصان‌ها فراهم می‌گردد.

سید مجتبی موسوی معاف رئیس مرکز نظارت همگانی ۱۸۸۸ در این جلسه با اشاره به مهمترین مشکلات موجود در رسیدگی به پیام های ۱۸۸۸ در حوزه شهرسازی گفت: تأخیر در تشکیل پرونده تخلفات ساختمانی و ارسال به ماده صد توسط حوزه‌های اجرایی، عدم اجرای آرای ماده صد مربوط به دکل‌های مخابراتی در سطح مناطق ۲۲ گانه و ناهماهنگی بین سازمانی جهت اجرای آرای ماده صد و گلایه‌مندی مناطق از عدم همکاری به موقع و همه جانبه کلانتری‌ها از مهم‌ترین چالش های موجود در پاسخگویی به پیام های ۱۸۸۸ در حوزه ی شهرسازی است.

بنابر این گزارش، موضوع ساخت و سازها و تغییر کاربری غیرمجاز، اخذ پایان کار و تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها در کمیته معابر از جمله موضوعات دارای فراوانی طرح شده از سوی شهروندان در جلسه این هفته بود.

گفتنی است بر اساس گزارش‌های آماری، در هفت ماهه نخست سال ۹۹ حدود ۱۰۶ هزار پیام و درخواست شهروندان در موضوعات شهرسازی در سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ ثبت شده‌اند که موضوعات آلودگی صوتی شهرسازی، ساخت و ساز غیر مجاز، ایمن‌سازی تخریب و گودبرداری و تغییر کاربری‌های غیرمجاز به ترتیب مهمترین موضوعات منعکس شده توسط شهروندان بوده است.

بررسی‌های سیستمی نشان می‌دهد سرعت رسیدگی به پیام‌های شهرسازی در سال جاری نسبت به سال گذشته بهبود یافته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن