ورزشی

شانس فغانی زنده می شود؟

سرپرست فدراسیون فوتبال، کمیته داوران را مامور کرد به قید فوریت موضوع دستورالعمل و آیین‌نامه‌های مرتبط با معرفی علیرضا فغانی در فهرست داوران بین‌المللی فوتبال ایران را از طریق فیفا مجددا بررسی کند.

به گزارش شوراآنلاین، در پی اعتراضات گسترده جامعه فوتبال و داوری به حذف علیرضا فغانی، برجسته‌ترین داور ایرانی تاریخ فوتبال ایران از فهرست داوران بین‌المللی، فدراسیون فوتبال اعلام کرد: حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال از فریدون اصفهانیان، سرپرست کمیته داوران خواست در اسرع وقت و به قید فوریت موضوع دستورالعمل و آیین‌نامه‌های مرتبط با معرفی علیرضا فغانی در فهرست داوران بین‌المللی فوتبال کشورمان را از طریق فیفا مجددا بررسی کند و نظر این کمیته را برای اقدامات بعدی به اطلاع سرپرست فدراسیون برساند.

علیرضا فغانی در گفت‌وگوی اخیر خود درباره حذف از فهرست داوران بین‌المللی فوتبال و احتمال از دست دادن جام‌جهانی ۲۰۲۲ و از دست رفتن افتخارآفرینی برای فوتبال ایران گفت:  یکی دو تا تماس داشتم که به من گفتند به خاطر مسائل مربوط به حراست بوده که من پیگیری کردم و فهمیدم چنین چیزی نبوده است. من هیچ‌وقت نه سیاسی بودم و نه مشکلی داشتم. مسوول کمیته داوران گفته طبق آیین‌نامه فیفا من باید یک سال گذشته را داخل ایران سوت می‌زدم و ما از AFC استعلام گرفتیم و آن‌ها مخالفت کردند. در صورتی که چیزی که من خبر دارم این است که مسوولان AFC به فیفا ارجاع دادند و فیفا هم به دپارتمان داوری گفته چون ایشان در یک سال گذشته در یک لیگ تاپ آسیا (لیگ استرالیا) سوت می‌زده مشکلی ندارد و می‌تواند اسمش در لیست بین‌المللی قرار بگیرد.

فغانی اضافه کرد: بعضی از اعضای کمیته داوران گفته‌اند که در فهرستی که امضا کرده‌اند نام علیرضا فغانی وجود داشته. ان‌شاءالله که آقای اصفهانیان و دوستان دور بعد هم باشند اما کسانی که معلوم نیست تا دو ماه بعدی باشند یا نباشند، مسائل شخصی را در کار لحاظ می‌کنند. از دیروز یک سری عکس مدارک و چک برای من ارسال شده و گفته‌اند این وسط پول‌هایی داده شده است. من هم گفتم در جایگاهی نیستم که صحت و سقم این قضیه را بدانم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن